Nowe logo Skype za bardzo przypomina Messengera?

Nowe logo Skype za bardzo przypomina Messengera?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:47
06.11.2019
1293 wyświetlenia

Zespół Skype zaprezentował dziś nowe logo aplikacji. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że widzieliśmy je już prawie rok temu, gdy Microsoft pokazał cały zestaw nowych ikon Office, a w aplikacjach pojawiło się już jakiś czas temu. Nie jest to więc taka do końca nowość, chyba że mowa o dostępności tam, gdzie jeszcze do tej pory widniała stara ikona. Co na ten temat piszą twórcy programu?

Dumny z naszej bogatej historii i głębokich korzeni w komunikacji, Skype zaliczył już kilka zmian logo w różnych strategicznych momentach po drodze. Uwielbialiśmy nasze logo, ale jako sygnał dla naszych klientów przeprowadziliśmy ewolucję wszystkich naszych ikon Office, by odzwierciedlić znaczące zmiany w produktach. Choć udostępniamy nowe logo, nasza wizja pozostaje taka sama — łączyć Was z ludźmi, którzy liczą się najbardziej w życiu i w pracy. Dowiedzcie się więcej o historii tego dzieła.
— The Skype Team

Skype stał się wizualnie spójny z aplikacjami Office i wieloma aplikacjami preinstalowanymi w Windows 10, które również przez ostatni rok otrzymały nowe ikony w stylu Fluent. Niektórzy zauważyli też inne podobieństwo, a konkretnie do Facebook Messengera. Jest tak zapewne ze względu na gradient przechodzący od jasno do ciemnobłękitnego. Do tej pory bowiem, przez ostatnie dwa lata logo Skype było monochromatyczne, płaskie i pozbawione cieniowania. Miało ono tylko dwa pojedyncze kolory — biały i błękitny.

Podobieństwo do ikony Messengera wydaje się więc niezamierzone. Skype otrzymał nie tylko zwykły gradient, ale pojawia się on w kilku miejscach, by nadać ikonie poczucie głębi i "materiału" typowego dla stylu Fluent Design.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://answers.microsoft.com/en-us/skype/forum/all/say-hello-to-the-skypes-new-logo/41dacef0-b3c3-449c-9c22-3fc46dcfc163?auth=1

Polecamy również w kategorii Skype