Nowe ikony już dostępne w Windows 10 20H2 (build 19569)

Nowe ikony już dostępne w Windows 10 20H2 (build 19569)

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:38
20.02.2020
6710 wyświetleń

Dziś rano pisaliśmy o nowych ikonach Windows 10, które stały się szerzej dostępne dla testerów. Wcześniej zmianę zaobserwowali Insiderzy, a teraz Microsoft ogłasza ją oficjalnie przy okazji wydania nowej kompilacji Windows 10 20H2 o numerze 19569.1000. Kompilacja zawitała dzisiaj do Fast Ring i oprócz nowych ikon zawiera też kilka poprawek. O zmianach tych przeczytacie poniżej.

Co nowego w kompilacji 19569 (20H2) dla PC?

Ewolucja ikon Windows 10

Na samym początku Dziesiątka była surowa i wizualnie płaska. Przypominała bardziej rozwinięcie Windows 8.1 niż system wprowadzający nową jakość. Dość szybko zaczęło się to zmieniać, gdy Microsoft przedstawił "manifest" Fluent Design. Styl ten opanował większość produktów giganta, a przez ostatni rok trwały prace nad jego doszlifowaniem m.in. w aplikacjach Office czy w ikonografii Windows 10.

Ikony

Zestaw nowych ikon jest już dostępny dla Windows Insiderów. Czym się on cechuje? O sprawach designu świetnie opowiadają jego twórcy z Microsoft, dlatego oddajmy im głos:

Obecnie pracujemy nad wieloletnimi staraniami wielu działów designu w Microsoft, aby przeprojektować ikony we wszystkich naszych produktach. Zaczęliśmy od ikon Office i idziemy dalej, aktualizując ikony w Windows 10, począwszy od wbudowanych aplikacji, takich jak Alarmy i Zegar, Kalkulator, Poczta i Kalendarz. Badania i feedback od Windows Insiderów pokazały pragnienie oglądania spójnego designu oraz połączenia z marką, a także wystarczających różnic, by pomagały w rozpoznawaniu.
— Brandon LeBlanc, Senior Program Manager, Windows Insider Program

Microsoft Design Team jak zwykle ugryzł temat w sposób pogłębiony i poszerzony na swoim blogu. Jego perspektywa może zainteresować naszych Czytelników, dlatego poświęcamy jej osobny tekst!

Microsoft dodaje, że ikony zostaną zaktualizowane wraz z ich aplikacjami poprzez Microsoft Store. Począwszy od dziś, będą (a właściwie to już są) udostępniane Insiderom w pierścieniu szybkich aktualizacji. Nowe ikony Poczty i Kalendarza trafiły dziś również do wydania Release Preview. W kolejnych miesiącach Insiderzy powinni spodziewać się dalszych aktualizacji ikon.

Poprawki i inne zmiany

 • Rozwiązano problem z OneDrive, który nie działał i zużywał niespodziewanie dużo zasobów CPU.
 • Rozwiązano problem ze sterownikami SCSI, które nie były rozpoznawane przez niektóre maszyny wirtualne zewnętrznych producentów. Prowadziło to do błędów o sygnaturze c1900191. Microsoft nadal bada sprawy występowania tego błędu na innych urządzeniach.
 • Rozwiązano problem ze stabilnością menu Start po wykonaniu aktualizacji.
 • Rozwiązano problem z występowaniem zielonego ekranu śmierci (GSOD) z błędem SYSTEMTHREAD EXCEPTION NOT HANDLED.

Znane błędy i problemy

 • Wykryto problemy z niekompatybilnością niektórych wersji oprogramowania anty-cheat BattlEye. Aby zabezpieczyć testerów, którzy mogą mieć te wersje na swoim komputerze, zastosowano blokadę problematycznych kompilacji testowych.
 • Użytkownicy Narratora i NVDA, którzy szukają najnowszej wersji Microsoft Edge opartej na Chromium, mogą napotkać pewne trudności podczas nawigacji i odczytywania niektórych treści internetowych. Nie dotyczy to użytkowników starszej wersji Microsoft Edge.
 • Proces aktualizacji może zawieszać się na dłuższy czas przy próbie instalacji nowego builda.
 • Microsoft bada raporty od niektórych Insiderów, którzy nie mogą zaktualizować systemu do nowego builda i otrzymują błąd 0x8007042b.
 • Sekcja Dokumenty w Ustawieniach > Prywatność ma błędną ikonę (tylko kwadrat).
 • Podczas aktualizacji w niektórych wersjach językowych (np. japońskiej) strona "Instalowanie Windows X%" nie renderuje poprawnie tekstu (wyświetlane są jedynie kwadraty).
 • Microsoft nadal bada problem uniemożliwiający wprowadzanie w niektórych miejscach, jeśli historia schowka (WIN + V) została odrzucona bez wklejania czegokolwiek.
 • W tej kompilacji nie działa funkcja przywracania z chmury.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/windowsexperience/2020/02/20/announcing-windows-10-insider-preview-build-19569/

Polecamy również w kategorii Listy zmian w kompilacjach