Nowe funkcje dla edukacji w Microsoft Teams

Nowe funkcje dla edukacji w Microsoft Teams

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:23
24.08.2022
613 wyświetlenia

Sezon back to school już w pełni. Przygotowując się na nowy rok szkolny, Microsoft ogłosił kilka nowych rozwiązań w aplikacji Teams, które ulepszą środowisko pracy uczniów i nauczycieli. W najnowszej aktualizacji znajdziemy funkcjonalność o nazwie Reflect, która wspomaga rozwój umiejętności emocjonalnych uczniów, przeprojektowaną stronę główną i nie tylko.

Reflect to nowa funkcjonalność Teams, która pozwala uczniom dzielić się swoimi odczuciami na temat otrzymanych zadań. Będą oni mogli wyrażać emocje się za pomocą emotikonów lub postaci (zwanych Feeling Monsters), które odzwierciedlają ich samopoczucie. Niektóre przykładowe odpowiedzi to: podekscytowany, znudzony, zdezorientowany i optymistyczny. Odpowiedzi mogą być przeglądane tylko przez nauczyciela, dlatego uczniowie nie muszą się martwić o odpowiedzi swoich rówieśników. W razie chęci istnieje też możliwość podzielenia się wybranymi przez siebie reakcjami z kolegami z klasy.

Reflect w Microsoft Teams

W aktualizacji na znajduje się też zmodernizowana strona główna aplikacji Teams, która lepiej odpowiada potrzebom nauczycieli (wyrażonych wcześniej w feedbacku). Na nowej stronie głównej uczniowie będą mogli czytać najnowsze ogłoszenia, przeglądać przypięte treści zajęć i nadchodzące zadania oraz korzystać z szybkich linków do ostatnio edytowanych plików zajęć. Strona główna automatycznie sortuje zadania, wirtualne spotkania klasowe i pliki. Nauczyciele mogą wprowadzać dalsze zmiany na stronie głównej za pomocą przycisku "Edytuj", zanim zdecydują się opublikować ją uczniom. Jak można się spodziewać, tylko nauczyciele mogą zmienić stronę główną, co daje im szansę na zrobienie tego tuż przed przyznaniem uczniom dostępu.

Teams - strona domowa

Ostatnia nowość to umożliwienie nauczycielom tworzenia i przeglądania zadań z Postępów w czytaniu (Reading Progress) przy użyciu aplikacji Teams na tabletach iPad oraz tych z Androidem. Wcześniej nauczyciele mogli to robić jedynie w aplikacji Teams na PC, Mac lub w przeglądarce internetowej.

Dowiedz się więcej i sprawdź ofertę Microsoft 365 dla Edukacji w Sklepie CentrumXP!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://educationblog.microsoft.com/en-us/2022/08/new-teams-features-help-improve-your-classrooms-well-being

Polecamy również w kategorii Teams