Nowe filtry wideo na spotkaniach Teams

Nowe filtry wideo na spotkaniach Teams

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
11:40
31.01.2023
497 wyświetleń

Filtry wideo to nowa funkcjonalność Microsoft Teams, która pozwala uczestnikom spotkań rozszerzyć ich strumienie wideo o efekty wizualne, takie jak ramki i style. Są one już dostępne dla wszystkich w kanale Public Preview. Jak je włączyć? Jakie są obecnie ograniczenia? O tym poniżej.

Filtry wideo pomagają użytkownikom Teams wyrażać swoją osobowość na spotkaniach, wprowadzać nieco radości podczas godzin pracy i zmniejszać/rozpuszczać stres. Przykładowo podczas dyskusji o wysokim priorytecie lider może wybrać filtr, który trochę rozładuje napiętą atmosferę.

Nowe filtry wideo na spotkaniach Teams

Funkcjonalność jest już dostępna dla wszystkich w publicznej wersji zapoznawczej. Użytkownicy mogą włączać filtry wideo zarówno na ekranie dołączania do spotkania, jak i już podczas trwającego spotkania. Przed dołączeniem użytkownicy zobaczą opcje filtrów pod okienkiem podglądu obrazu, jeśli włączona jest kamera.

Nowe filtry wideo na spotkaniach Teams

Z kolei na trwającym już spotkaniu filtry wideo można aplikować z poziomu paska narzędzi spotkania — na wysuwanym menu kamery lub nawigując do wszystkich opcji filtrów wideo w panelu bocznym po kliknięciu przycisku Efekty wideo w menu Więcej.

Aby ustawić filtry wideo, użytkownicy muszą wyrazić zgodę na zainstalowanie aplikacji. Funkcjonalność jest obsługiwana tylko w aplikacjach Teams na Windows i macOS. Ograniczenia są obecnie dwa: filtrów nie można włączać/wyłączać na poziomie aplikacji z Tenant Admin Center oraz nie są one dostępne w dzierżawach EDU.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-teams-public-preview/now-in-public-preview-video-filters-in-teams-meetings/m-p/3728074#M1154

Polecamy również w kategorii Teams