Nowa sekcja "Co nowego" w Ustawieniach Windows 10 20H2

Nowa sekcja "Co nowego" w Ustawieniach Windows 10 20H2

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:49
09.04.2020
2720 wyświetleń

Wydana wczoraj kompilacja 19603 zawiera kilka zmian uwzględnionych na oficjalnej liście i jak się właśnie okazuje — również tych nieodnotowanych. Do jednej z nich dotarł znany z podobnych wyczynów Albacore, który lubi postawić oprogramowanie do góry nogami i wytrząsnąć z niego poukrywane funkcjonalności.

Odkrycie wskazuje na to, że Microsoft pracuje nad miejscem w Ustawieniach, które służy do odkrywania nowych funkcjonalności. Znajduje się ono w Ustawieniach > Aktualizacja i zabezpieczenia pod nazwą What's New, czyli "Co nowego". W sekcji tej widzimy zbiór krótkich porad dotyczących nowości w systemie, choć to, czy dana funkcja jest nowością, zostało najwyraźniej potraktowane dość luźno. Mamy tu bowiem opisy takich czynności, jak dodawanie Emoji z klawiatury, automatyczne tworzenie kopii zapasowych cennych folderów (Dokumentów, Obrazów i folderów Pulpitu) w OneDrive, pobieranie Microsoft Launcher na telefon z Androidem czy też szybkie tworzenie wydarzeń w wysuwanym menu Kalendarza.

Windows 10 - Co nowego

Nie jest to z pewnością kompendium wiedzy o wszystkich nowych funkcjach Dziesiątki, takie jak na przykład nasze listy zmian w danej aktualizacji, niemniej jednak pozwala odkrywać funkcje być może mniej znane, ale za to całkiem praktyczne. Warto więc będzie od czasu do czasu tam zajrzeć... O ile sekcja ta zostanie przetłumaczona na język polski lub przynajmniej umieszczona w polskiej wersji systemu, co nie jest wcale tak oczywiste.

Warto jeszcze podkreślić, że sekcja What's New została znaleziona w Windows 10 20H2 (jesiennej aktualizacji 2020 roku), ale zgodnie z zasadami przyjętymi przez Microsoft każda funkcjonalność w kompilacjach Insider może zadebiutować w dowolnej aktualizacji, innej niż docelowa dla tej kompilacji. Szczegóły tego podejścia wyjaśnialiśmy w naszym wcześniejszym artykule: Microsoft nie zdradzi już daty premiery nowych funkcji Windows 10.

W kompilacji 19603 zostały odkryte też inne nowości: kontrolki odtwarzania w regulacji głośności i ustawienia wprowadzania głosem.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://twitter.com/thebookisclosed/status/1247963427873722368

Polecamy również w kategorii Listy zmian w kompilacjach