Nowa ikonografia Microsoft Edge w stylu Fluent Design. Szykują się kolejne zmiany

Nowa ikonografia Microsoft Edge w stylu Fluent Design. Szykują się kolejne zmiany

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:14
18.11.2020
1708 wyświetleń

Microsoft powoli wdraża nowy design ikon we wszystkich swoich aplikacjach na wszystkich platformach. W poniedziałek pisaliśmy o bardziej zaokrąglonych ikonach, które trafiły do Edge. Teraz firma poświęciła tym zmianom post na blogu, wyjaśniając, o co tu właściwie chodzi. A chodzi o ewolucję wizualną przeglądarki, której ostatnia aktualizacja była dopiero początkiem. Sprawdzamy, co konkretnie ma się zmienić i w jakim kierunku to zmierza.

Wypuściliśmy niedawno pierwszą z wielu aktualizacji wizualnych, które zaplanowaliśmy dla Edge, jako że modernizujemy i ewoluujemy nasz język designu. Po pierwsze, skupiamy się na kluczowej ikonografii systemu, która nie była aktualizowana od czasu naszego drugiego Microsoft Design Language (MDL2) z 2014 roku. Była to obejmująca cały Microsoft inicjatywa designu, ważna też dla Edge, który należy do wczesnych nabywców nowych, otwartoźródłowych ikon Fluent Design System, które ogłosiliśmy na konferencji Build 2020. Starania te obejmują ponad dwieście ikon, z których wiele zostało specjalnie stworzonych dla Edge.
— Irina Litvin, Senior Program Manager, Microsoft Edge

Edge

Microsoft wyjaśnia, że nowy system ikon opiera się na aktualizacjach systemu designu, który po raz pierwszy dane nam było zobaczyć w towarzystwie nowego logo Microsoft Edge. Ostatnie zmiany stanowią drugi etap tych aktualizacji. Obejmują one wiele spośród często używanych elementów interfejsu, takich jak karty, pasek adresu, nawigacja i zawartość menu.

Edge

Istniało wiele powodów, by zaktualizować ikonografię, ale jako najważniejsze Microsoft podaje potrzeby modernizacji wyglądu i doświadczenia interfejsu użytkownika. Zostało to zrealizowane m.in. poprzez oparcie każdej ikony na standardowym zarysie i siatce. Ponadto zoptymalizowano renderowanie na wszystkich platformach i urządzeniach, dzięki czemu ikony są wyraźne i łatwe do odczytania. Daje to również poczucie spójności, które zauważą użytkownicy innych aplikacji Microsoft 365, takich jak choćby Outlook na iOS i Androida.

Edge

Następny z planowanych etapów obejmie pozostałe powierzchnie produktu, takie jak narzędzia programistyczne i doświadczenie rozszerzeń. W kolejnych miesiącach "fluentyzacja" będzie postępować dalej, nie tylko w obszarach ikonografii, ale też interfejsu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/articles/introducing-new-fluent-iconography-for-microsoft-edge/m-p/1897400

Polecamy również w kategorii Edge