Nowa ikona Windows Terminal utrzymana w stylu Fluent. Aplikacja debiutuje na dniach!

Nowa ikona Windows Terminal utrzymana w stylu Fluent. Aplikacja debiutuje na dniach!

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:32
18.06.2019
2970 wyświetleń

Na Build 2019 Microsoft zaprezentował nową odsłonę Windows Terminal, czyli klasycznej aplikacji wiersza poleceń Windows 10. Terminal posłuży do obsługi nie tylko Wiersza poleceń, ale również PowerShell czy Podsystemu Windows dla systemu Linux. Będzie on ponadto wyposażony w karty, analogiczne do tych, które były rozwijane pod nazwą Windows Sets. Jak na nową aplikację przystało, nie mogło zabraknąć nowej identyfikacji wizualnej. Ta oczywiście jest utrzymana w stylu Fluent Design System.

Windows Terminal nadal oczekuje na premierę. Microsoft zamierza wypuścić go jako aplikację w Microsoft Store, więc będzie aktualizowany regularnie, niezależnie od aktualizacji Windows 10. Obsługa trzech konsol (CMD, PowerShell i WSL) nie jest jedyną jego cechą. Terminal posiada wsparcie dla wielu kart, oparty na DirectWrite/DirectX silnik renderowania tekstu z przyspieszeniem sprzętowym GPU oraz wsparcie dla wielu ustawień i opcji konfiguracji, które pozwolą na jego głębszą personalizację.

Windows Terminal

Nową ikonę w pełnej krasie na swoim Twitterze zaprezentowała Kayla Cinnamon, Program Manager w Microsoft, odpowiedzialna za design nowego Terminala. Cóż można o niej powiedzieć? Ikona na pewno świetnie wpasowuje się w nowy styl, zgodnie z którym odświeżone zostały ikony wielu aplikacji Microsoftu - na czele z tymi z pakietu Office 365. Wedle założeń Fluent ma ogarniać całe portfolio Microsoftu, wliczając w to wszelkie ikony w Windows, ikony aplikacji mobilnych i nie tylko. Również aplikacja Windows Terminala będzie w całości zgodna z zasadami Fluent, wliczając w to choćby półprzezroczyste, akrylowe tło konsoli.

Reklama

Fluent nazywany jest "językiem designu", czyli to w zasadzie manifest projektantów, pewien zbiór zasad, idei i technik wizualnych. Więcej na ten temat pisaliśmy we wcześniejszym artykule: Fluent w Office 365 dopiero raczkuje. Jak to widzą jego designerzy?.

Przypomnijmy jeszcze, że nowy Windows Terminal miał zaliczyć publiczny debiut w połowie czerwca (czyli mniej więcej teraz), ale jego kod źródłowy od ponad miesiąca można pobrać z GitHub.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://twitter.com/cinnamon_msft/status/1141040460716134401

Polecamy również w kategorii Windows Terminal