Nowa aplikacja Microsoftu ułatwi naukę matematyki

Nowa aplikacja Microsoftu ułatwi naukę matematyki

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:02
17.02.2015
0 komentarzy
2235 wyświetleń

Microsoft stworzył aplikację, dedykowaną uczniom i studentom matematyki, nazwaną po prostu Microsoft Math. Apka pomaga w rozwiązywaniu zadań, utrwalaniu teorii oraz przygotowywaniu się do egzaminów. Interesujący jest też jej aspekt społecznościowy, umożliwiający współpracę nad zadaniami a nawet wprowadzający element konkurencji.

Z nowej apki na Windows Phone 8.1 skorzystają nie tylko studenci. Również nauczyciele mogą za pomocą Microsoft Math śledzić postępy uczniów i przesyłać im adekwatne do ich poziomu zadania. Tego typu spersonalizowane i wciągające doświadczenie ma sprawić, że nauka matematyki stanie się przyjemniejsza. Jak zachęcić uczniów do nauki poza godzinami lekcyjnymi? "Microsoft Math wnosi do edukacji wymiar społecznościowy, umożliwiając współpracę i współzawodnictwo z innymi uczniami" - czytamy w opisie aplikacji.

Microsoft Math Microsoft Math Microsoft Math

"Nauczyciele mogą wykorzystać Microsoft Math do motywacji, monitorowania, śledzenia postępów w nauczaniu i poziomu uzdolnienia uczniów, by dać im bardziej wyspecjalizowane i indywidualne porady. To świetne narzędzie, wzbogacające doświadczenie nauczania, angażujące uczniów nawet po godzinach zajęć w szkole." - dodaje Microsoft. Zakres tematyczny aplikacji obejmuje m. in. działania na liczbach, algebrę, geometrię, teorię prawdopodobieństwa czy analizę matematyczną.

Microsoft Math

Aplikację Microsoft Math dla Windows Phone 8.1 pobierzemy bezpłatnie ze Sklepu Windows Phone. Niestety, jest ona na razie dostępna jedynie w angielskiej wersji językowej.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.winbeta.org/news/microsoft-releases-new-app-make-learning-math-exciting

Polecamy również w kategorii Sklep Windows Phone

Komentarze

Skomentuj

Autor