Nokia Vega - porzucony prototyp tabletu na wideo

Nokia Vega - porzucony prototyp tabletu na wideo

 Łukasz Klimkiewicz
Łukasz Klimkiewicz
10:31
22.11.2018
1057 wyświetleń

W 2014 roku oddział Nokii zajmujący się rozwojem urządzeń mobilnych został przejęty przez Microsoft. Od tego czasu smartfony serii Lumia, działające z systemem Windows Phone, a później Windows Mobile, były sygnowane logo firmy z Redmond. Niedługo po przejęciu okazało się, że Nokia pracowała nad kilkoma tabletami z systemem Windows, ale na rynku pojawił się tylko jeden - Lumia 2520. Pozostałe projekty zostały porzucone.

Oprócz Lumii 2520 Nokia pracowała też nad tabletami o nazwach kodowych Illusionist, Mercury, Pine oraz Vega. Tę informację w 2015 roku wyjawił na Twitterze Evan Blass, którego możemy kojarzyć z udostępniania wycieków z zamkniętego świata Microsoftu. W sieci pojawiło się kilka zdjęć tabletu Mercury, ale poza tym nie pojawiły się żadne konkretne informacje na temat pozostałych urządzeń. Aż do wczoraj.

Serwis Proto Beta Test dotarł do tabletu Nokia Vega i podzielił się materiałami na jego temat. Dzisiaj ten tablet nie miałby szans z konkurencją, ale w roku 2014 mógłby znaleźć spore grono odbiorców. Redaktorzy serwisu podają, że z jednej strony tablet Vega ma wiele wspólnego z Lumią 2520, ale doświadczenie pracy z nowszym urządzeniem jest znacznie lepsze. Vega wyposażona została w procesor NVIDIA Tegra 3, 2GB pamięci RAM, dysk o pojemności 32GB z możliwością rozszerzenia za pomocą kart microSD oraz 10 calowy wyświetlacz. Całość pracowała z systemem Windows RT. Zapraszamy do zapoznania się z filmami prezentującymi działanie tabletu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://protobetatest.com/2018/11/21/nokia-vega-rx-107/

Polecamy również w kategorii Nokia