Niesprawdzony, wczesny build 20H1 trafił do wszystkich testerów. Nie instalujcie tej aktualizacji!

Niesprawdzony, wczesny build 20H1 trafił do wszystkich testerów. Nie instalujcie tej aktualizacji!

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
15:17
24.07.2019
949 wyświetleń

W zeszłym tygodniu do Insiderów trafił build 20H1 o numerze 19841. Dziś Microsoft przypadkiem udostępnił wszystkim insiderom w Fast ring kolejną, nieprzetestowaną wewnętrznie kompilację 20H1 o numerze 19847. Jest to wczesna wersja testowa i nie powinna ona jeszcze trafić do wszystkich testerów. Tymczasem ci z nich, którzy sprawdzili dostępność aktualizacji, zostali poinformowani, że jest gotowa do pobrania.

Problem ten wykrył Zac Bowden z redakcji Windows Central i początkowo sądzono, że aktualizacja została udostępniona jedynie dla wersji 32-bitowej, co mogło zmniejszyć potencjalną liczbę "ofiar" tej wpadki. Okazało się jednak, że również użytkownicy 64-bitowej wersji systemu otrzymali tę aktualizację. Zgodnie z tym, co Donna Sarkar napisała na swoim Twitterze, Microsoft już bada sytuację. Tymczasem wstrzymajcie aktualizacje!

Reklama

Naprawdę nie zalecamy instalowania tej aktualizacji, nawet z czystej ciekawości! Ta nieprzetestowana wersja została dopiero skompilowana i może zawierać sporo poważnych błędów, które nie zostały jeszcze wykryte. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie więc wstrzymanie aktualizacji, co można zrobić z poziomu Windows Update.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-is-accidentally-rolling-out-windows-10-build-18947-to-all-insiders

Polecamy również w kategorii Windows Insider