Następna generacja Surface Duo z nowym procesorem, 5G i lepszym aparatem

Następna generacja Surface Duo z nowym procesorem, 5G i lepszym aparatem

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:08
01.03.2021
1558 wyświetleń

Surface Duo — od wielu lat wyczekiwany Surface Phone — został pokazany w październiku 2019 roku, a 11 miesięcy później trafił do sprzedaży. Już wtedy było wiadomo, że jest to tylko pierwsza generacja i z konwencji rozkładanego smartfona ze specjalną wersją Androida można wycisnąć więcej. Plany producenta w tym zakresie zaczynają się klarować i wiemy już, w jakim kierunku pójdzie rozwój Surface Duo 2.

Pierwsza generacja urządzenia debiutowała ze Snapdragonem 855, który nawet wtedy był już last-genem. Całkowicie możliwe jednak, że powodem takiej konstrukcji było to, iż Snapdragon 865 wymagałby 5G i przerobionych anten. Również aparat niespecjalnie imponował. Microsoft musiał tu pójść na kompromis, jeśli chciał, aby urządzenie było naprawdę cienkie. Przestrzeń tę wykorzystał, pakując w niej 11-megapikselowy aparat f/2.0 o raczej low-endowym charakterze.

Dobre wieści są takie, że zgodnie z ofertą pracy (SW/FW Engineer II) w następnym modelu mają się znaleźć zarówno 5G, jak i lepszy aparat. Oczywiście w żaden sposób nie jest to zaskakujące, ponieważ nowy Snapdragon 888 został wyposażony w zintegrowany modem 5G, a dla Snapdragona 865, 865+ i 870 wymagany jest osobny modem 5G. W ogłoszeniu Microsoft poszukuje specjalisty z doświadczeniem m.in. w standardach 3GPP i technologiach radiowych 5G. Podkreślmy, że nie ma złudzeń co do urządzenia, do którego ma to trafić. W samej treści ogłoszenia "Surface Duo" pojawia się bowiem aż trzy razy.

W drugim ogłoszeniu Microsoft poszukuje kogoś na stanowisko "Principal Android Camera System Architect/Engineer - Surface Development". Jako że w portfolio giganta znajduje się tylko jedno urządzenie z Androidem, to również staje się jasne, że chodzi o Surface Duo. Z opisu można wywnioskować, iż powinniśmy się spodziewać ulepszeń aparatu, w których najwyraźniej Microsoft będzie używać uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji do lepszego przetwarzania obrazu. Na pewno pomoże to w przypadku aparatu, który jest mierny nawet w warunkach mocnego światła dziennego. Wspomaganie się machine learningiem i AI może pokonać bariery ustanowione przez dość podstawowej klasy sprzęt.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowslatest.com/2021/02/28/microsoft-hints-at-new-surface-duo-2-with-5g-and-upgraded-camera/

Polecamy również w kategorii Surface Duo