Menu kategorii
 • Narzędzia PowerToys wracają do Windows 10

  Narzędzia PowerToys wracają do Windows 10

   Wojciech Błachno
  Wojciech Błachno
  14:11
  06.09.2019
  5320 wyświetleń

  Microsoft ujawnił na początku tego roku, że legendarne PowerToys wracają do systemu Windows 10 . PowerToys były kiedyś bardzo użytecznymi narzędziami, które pozwalałyby na spory zakres personalizacji systemu Windows. Teraz Microsoft wypuszcza dwa nowe narzędzia dla systemu Windows 10 właśnie pod marką PowerToys.

  Pierwszy to przewodnik po skrótach klawiszowych Windows, który jest nakładką pełnoekranową z dynamicznymi skrótami dla każdego aktywnego okna lub aplikacji. Możemy użyć tego narzędzia, aby przytrzymać klawisz Windows i odkryć skróty klawiaturowe. Jest to przydatne, jeśli nie znamy większości wbudowanych skrótów klawiaturowych Windows lub chcemy znaleźć szybsze sposoby wykonywania zadań w niektórych aplikacjach.

  Drugim narzędziem jest menedżer okien FancyZones, który jest najbardziej przydatny, jeśli chcemy uruchamiać wiele aplikacji obok siebie. Możemy ustawić niestandardowe strefy, a następnie po prostu przeciągnąć i upuścić aplikacje w tych układach, aby automatycznie zmieniły rozmiar. To świetne narzędzie, jeśli naprawdę chcemy jeszcze bardziej dostosować pulpit i zarządzanie oknami w systemie Windows 10. Microsoft stworzył nawet krótki film instruktażowy, aby przedstawić różne sposoby korzystania z FancyZones. Niestety wydaje się, że obecnie nie działa to za dobrze z konfiguracjami z wieloma monitorami.

  Fani Windows, którzy znają PowerToys, bardzo entuzjastycznie przyjęli wiadomość o ich powrocie. Te dwa narzędzia to dopiero pierwszy etap - będzie tego o wiele więcej! Microsoft udostępnia je na zasadach open-source na platformie GitHub, skąd można je już teraz pobrać.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.theverge.com/2019/9/6/20852451/microsoft-windows-10-powertoys-download-features

  Polecamy również w kategorii Windows 10