Menu kategorii
 • Najlepsze aplikacje graficzne dla Windows 10

  Najlepsze aplikacje graficzne dla Windows 10

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  00:00
  25.10.2016
  12639 wyświetleń

  W ramach przeglądu najlepszych naszym zdaniem (i zdaniem użytkowników Sklepu Windows) aplikacji dla Windows 10 wzięliśmy dziś pod uwagę programy dla fotografów - tych amatorsko zajmujących się zdjęciami, jak i bardziej zaawansowanych. Najlepsze aplikacje graficzne dla Windows 10 to jednak nie tylko edytory typowo fotograficzne, ale również narzędzia kreatywne, które nacisk kładą naprzykład na tekst, odręczne szkicowanie lub zabawę w remiksowanie. W czym najlepiej obrabiać zdjęcia? Dowiecie się tego z naszego zestawienia!

  Photo Editor | Polarr

  Polarr oferuje zestaw narzędzi do retuszowania/poprawiania fotografii i zaawansowanych, automatycznych filtrów. Na pokładzie mamy dość spory zasób narzędzi związanych z kolorem, światłem, szczegółami, cieniami/podświetleniami, winietą, HSL, krzywymi, tonacją czy przycinaniem. Cechy, które go wyróżniają to niewielkie rozmiary na dysku i zużycie procesora, a także spora interaktywność. Możemy na przykład przeciągać do niego obrazy bezpośrednio z innych aplikacji, kontrolować szybkość i precyzję narzędzi, w nieskończoność cofać/przywracać zmiany, masowo dodawać znak wodny lub podpis, rozszerzać menu z narzędziami, zmieniać rozmiary okna (zawartość odpowiednio się dostosuje), a także edytować popularne formaty RAW. Polarr jest zaprojektowany do korzystania za pomocą klawiatury, myszy i dotyku.

  Cena: Bezpłatna

  Wydawca: Polarr

  Rozmiar: 14,01 MB

  Link: Sklep Windows


  Autodesk Pixlr

  Pixlr umożliwia zamianę zwyczajnych zdjęć w dzieła sztuki. Innymi słowy, niezależnie czy chcemy nanieść szybkie poprawki, czy też mocno zmodyfikować obraz, możemy tu dość łatwo dodać do fotografii walory artystyczne. Z ciekawszych funkcji warto przywołać autokorektę, czyli automatyczne ustawienie poziomów kolorów, cieni i podświetleń (zwłaszcza gdy zdjęcie zrobiono w kiepskich warunkach), a także funkcję podwójnej ekspozycji, która w interesujący sposób łączy dwa zdjęcia. Do typowego retuszu użyjemy funkcji plastra (Heal), który łącząc otaczające piksele kryje niedoskonałości lub niechciane elementy. Istnieje też narzędzie do redukcji efektu czerwonych oczu. Prócz wielu typowych narzędzi, filtrów i ramek znajdziemy jeszcze jedną ciekawą funkcję, o której warto napisać - Color Splash. Pozwala ona dodawać lub usuwać kolor z wybranych obszarów fotografii. Pixlr po rejestracji na stronie oferuje dostęp do setek dodatkowych rozszerzeń do pobrania.

  Cena: Bezpłatna

  Wydawca: Autodesk Inc.

  Rozmiar: 13,04 MB – 19,23 MB

  Link: Sklep Windows


  Fhotoroom

  Fhotoroom jest wielozadaniową platformą, która towarzyszy całemu procesowi fotografowania - od momentu 'cykania' zdjęć, poprzez edycję, na integracji z serwisami społecznościowymi kończąc. Aplikacja obsługuje blisko 650 formatów RAW a także JPG, PNG, JXR, WDP i TIFF, i pozwala edytować zdjęcia nawet w rozdzielczości 41 MP. Edytor graficzny oferuje m.in. funkcje przycinania, zmiany rozdzielczości, obracania, korekcji kolorów i ekspozycji, efekty zoom i pinch - w sumie ponad 80 narzędzi. Jak twierdzi wydawca, Fhotoroom jest jednym z najbardziej zaawansowanych i jednocześnie niedestruktywnych (nie wpływających negatywnie na jakość zdjęcia) edytorów graficznych, który dodatkowo zapewnia unikalny sposób edycji zdjęć. Aplikacja posiada sporo zaawansowanych narzędzi, takich jak filtr HDR, odszumianie i ziarno, emulatory obiektywów (w tym panorama i efekt 360 stopni) czy maskowanie. Obrazy można łatwo wrzucić do edytora metodą przeciągnij-i-upuść. Nielimitowana historia edycji (cofnij/dalej) pozwala testować multum opcji bez obawy o możliwość powrotu do wcześniejszych stanów. Gotowy obraz możemy błyskawicznie zamieścić na Facebooku, Flickr, Twitterze czy VK. Warto też wspomnieć o specjalnym wsparciu dla Surface Hub i Continuum w Windows 10 Mobile.

  Cena: Bezpłatna, zawiera zakupy w aplikacji

  Wydawca: Supporting Computers Inc

  Rozmiar: 8,7 MB – 134,66 MB

  Link: Sklep Windows


  PicsArt

  Jako że w naszym zestawieniu stawiamy nie tylko na jakość, ale też różnorodność, mamy dla Was aplikację, która różni się od poprzedników, co bynajmniej nie stanowi jej wady! Jak piszą twórcy, "PicsArt ma już ponad 300 mln pobrań i jest społecznościowym edytorem zdjęć nr 1, narzędziem do tworzenia kolaży i rysowania. Z medium społecznościowym służącym do nawiązywania kontaktów i dzielenia się z przyjaciółmi. Przyłącz się do ruchu i wyjdź poza filtry. Niech twoje obrazy staną się wyjątkowe. Wyraź swoją kreatywność z niemal nieograniczonymi funkcjami, wśród których znajdziesz obróbkę zdjęć, tworzenie kolaży, rysunek cyfrowy i wiele innych! Remiksuj zdjęcia i odkryj wszechświat oszałamiających dzieł". PicsArt oferuje ponad 1000 funkcji edycji, związanych głównie z łączeniem zdjęć i kolażem. Aplikacja stawia na kreatywność i zabawę w *remiksowanie* zdjęć - pomoże w tym dostęp do ogromnej biblioteki grafik do wykorzystania. Aplikacja jest też dostępna na urządzenia przenośne z Windows 10 Mobile.

  Cena: Bezpłatna, zawiera zakupy w aplikacji

  Wydawca: PicsArt Inc.

  Rozmiar: 14,43 MB – 45,63 MB

  Link: Sklep Windows


  Adobe Photoshop Express

  Photoshop od lat cieszy się renomą jednego z najlepszych edytorów graficznych. Dziś przedstawiamy Wam jego darmową wersję Express, za które oczywiście także odpowiada Adobe. Jest to skondensowane narzędzie, oferujące wszystkie podstawowe funkcje: przycinanie, rozciąganie, czy obracanie zdjęć, redukcję czerwonych oczu, korekcję jasności, kontrastu, cieni i ekspozycji oraz kontrolę kolorystyki. Na pokładzie mamy też zestaw kilkunastu filtrów do nałożenia jednym kliknięciem. Dla zalogowanych na koncie Adobe ID dostępne są bezpłatne rozszerzenia: Looks Pack oraz Noise Reduction Pack - funkcję redukcji szumów i niechcianego ziarna na fotografiach. Mamy tu dobre wieści dla tych Czytelników, którzy znają już aplikację - dawniej płatne funkcje premium są teraz darmowe dla tych, którzy zalogują się przy pomocy Adobe ID. Adobe Photoshop Express jest też dostępny dla urządzeń przenośnych z Windows 10 Mobile.

  Cena: Bezpłatna, zawiera zakupy w aplikacji

  Wydawca: Adobe Systems Incorporated

  Rozmiar: 7,98 MB – 59,65 MB

  Link: Sklep Windows


  Afterlight

  Afterlight jest dobrym rozwiązaniem, jeśli szukacie szybkiej i prostej w obsłudze aplikacji do edycji zdjęć. Nie ma tu przesady, bowiem za pomocą łatwego interfejsu można uzyskać satysfakcjonujący efekt w parę sekund. Edytor oferuje 8 unikalnych narzędzi dostosowujących, 57 filtrów, 72 ramki oraz 44 tekstury. Narzędzia do przycinania i przekształcania pozwolą wykadrować fotografię przy pomocy jednego z 15 presetów, a także funkcji obracania i przerzucania w pionie i poziomie. Płatna zawartość do pobrania to m.in. dodatkowe tekstury i ramki, zawarte w tzw. Instant Film Pack, a także pakiet 18 ręcznie malowanych tapet do wykorzystania w ramkach. Afterlight w pełni wspiera Windows 10 (mobile, tablet, desktop), w tym funkcję przeciągnij-i-upuść, dostosowywanie zawartości okna przy zmianie jego rozmiarów czy interfejs Windows Continuum.

  Cena: 4,50 zł, zawiera zakupy w aplikacji

  Wydawca: Afterlight Collective Inc.

  Rozmiar: 45,15 MB – 226,39 MB

  Link: Sklep Windows


  Fotor

  Fotor jest potężnym edytorem graficznym typu wszystko-w-jednym. Nasze zdjęcie możemy przyciąć, dowolnie rozciągać (także na siatce), użyć rozmycia czy nałożyć jeden z wielu ciekawych filtrów, wliczając w to m.in. popularny efekt lomografii. Zdjęcie możemy oprawić w ramkę, stworzyć kolaż i dodać tekst. Użytkownik ma pełną kontrolę nad kolorystyką, światłocieniem, ostrością i rozmyciem - wszystko to przy użyciu wygodnych suwaków. Konwerter RAW wspiera ponad 100 formatów - wystarczy otworzyć zdjęcie w jednym z nich, a Fotor zajmie się resztą. Możemy też skorzystać z autokorekty, by za pomocą jednego kliknięcia - piksel po pikselu - uzyskać odpowiedni kontrast, jasność, nasycenie i wartość ekspozycji. Interesujący jest też efekt Tilt-shift, który przy zastosowaniu odpowiedniego rozmycia i wyostrzenia wprowadza iluzję miniaturyzacji lub - w bardziej profesjonalnych zastosowaniach - skupia ostrość na wybranym przez nas obiekcie.

  Cena: Bezpłatna

  Wydawca: Chengdu Everimaging Science and Technology Co Ltd

  Rozmiar: 29,17 MB – 30,91 MB

  Link: Sklep Windows


  Sketchable

  Sketchable to cyfrowy szkicownik, który nie skupia się na edycji fotografii, lecz rysowaniu. Pole możliwości jest tu spore. Każdemu narzędziu można przypisać do ośmiu własnych presetów, a zmian nie trzeba od razu nanosić - można je podejrzeć. Drugim aspektem w aplikacji jest dziennik. Unikalne okładki, nazwy i rozdzielczości (do 4K) pozwalają łączyć grafikę z tekstem, by następnie zapisywać efekty we własnym formacie pliku lub eksportować, importować i udostępniać. Sketchable korzysta z akceleracji DirectX, co pozwala na płynne szkicowanie nawet w rozdzielczości 4K. Twórcy mówią też o interfejsie 2-w-1. Chodzi tu o wsparcie dla ekranów dotykowych, a także optymalizację dla klawiatury i myszy, wliczając w to wsparcie dla serii skrótów klawiszowych. Pracę możemy zacząć na tablecie, a kontynuować na komputerze PC lub odwrotnie. Na temat aplikacji pisaliśmy już w poście Surface Pro 4 jako tablet dla grafików.

  Cena: Bezpłatna, zawiera zakupy w aplikacji

  Wydawca: Silicon Benders LLC

  Rozmiar: 160 MB

  Link: Sklep Windows


  Font Candy - Typography Photo Editor

  Font Candy to aplikacja nastawiona na typografię. Znajdziemy tu więc zestaw wszelkich narzędzi graficznych związanych z edycją tekstu. Krok po kroku dodajemy napisy, personalizujemy czcionkę, kolory i efekty, przy czym możemy korzystać z gotowych presetów. Najpierw otwieramy zdjęcie z dysku, Facebooka lub z dostępnej w aplikacji biblioteki, klikamy, by wprowadzić tekst, dobieramy styl, odstępy, cienie, wyrównanie i kolor. Możemy też wgrać inne zdjęcie, które pokryje napisy. Jako że skupiamy się głównie na tekście, prócz gotowych filtrów do nałożenia na tło brak w tym obszarze specjalistycznych narzędzi edycyjnych. Do projektu można oczywiśce dołączać kolejne napisy. Efekty można publikować na Facebooku, Twitterze, Tumblr, Instagramie itd. Świetna sprawa, jeśli na przykład chcemy zaprojektować mema lub okładkę płyty i nie przedobrzyć!

  Cena: Bezpłatna, zawiera zakupy w aplikacji

  Wydawca: EasyTigerApps

  Rozmiar: 7,03 MB – 7,98 MB

  Link: Sklep Windows


  Selektiv

  Ostatnia aplikacja w naszym zestawieniu jest dziełem, którego twórcy podkreślają, że zostało zaprojektowane i wykonane w Polsce. Selektiv nastawiony jest na abstrakcyjne rezultaty i mocno indywidualny charakter pracy. "Wydobądź opowieść ukrytą w Twoim zdjęciu! Uzyskaj niesamowite rezultaty za pomocą selektywnych efektów. Po prostu zamaluj obiekt, aby go wyróżnić. Zestaw cierpliwie wyselekcjonowanych efektów otworzy całkiem nowy świat możliwości dla Twoich fotografii. Możesz dostosować wygląd obiektu i wygląd tła zdjęcia niezależnie od siebie, aby ukazać to, co jest dla Ciebie naprawdę istotne. Komfortowo przybliżaj, oddalaj i przesuwaj obraz, a dzięki precyzyjnym suwakom efektów uzyskasz ostateczny szlif. Kiedy już skończysz, wystarczy jedno kliknięcie aby podzielić się swoim dziełem z przyjaciółmi" - czytamy w ogólnym opisie. Najważniejsze funkcje to wyróżnianie obiektów i tła, by nanosić na nie efekty selektywne, precyzyjna kontrola nad efektami, regulacja naświetlenia i kontrastu, kontrola nasycenia, rozmycia i wyostrzenia, opcje przycinania i obracania, a także dodawanie tekstu.

  Cena: 6,50 zł, zawiera zakupy w aplikacji

  Wydawca: Blue Brick

  Rozmiar: 17,88 MB – 17,94 MB

  Link: Sklep Windows  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Składniki