Menu kategorii
 • Najciekawsze funkcje dla użytkowników domowych w Microsoft Teams

  Najciekawsze funkcje dla użytkowników domowych w Microsoft Teams

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  19:24
  22.06.2020
  1776 wyświetleń

  W tym roku padła zapowiedź Microsoft 365 w edycjach Personal i Family. Do nowej usługi automatycznie przeszli użytkownicy Office 365 Personal oraz Home. Oprócz zmiany nazwy do pakietu zawitały też nowe aplikacje, w tym Family Safety i Microsoft Teams w edycji konsumenckiej. Dziś Microsoft przedstawił nowe funkcje aplikacji, które pomagają łączyć się z przyjaciółmi i rodziną.

  Jak połączyć Teams z osobistym kontem Microsoft?

  Z nowościami, które opisujemy poniżej, można zapoznać się na dwa sposoby. Jeśli używamy już mobilnej aplikacji Teams w pracy, wystarczy wejść do ustawień, dodać nowe konto i zalogować się na prywatnym koncie Microsoft bądź stworzyć nowe przy pomocy numeru telefonu. Jak widać na animacji poniżej, między kontem osobistym a firmowym można łatwo przełączać się w ustawieniach Teams. Drugi sposób jest przeznaczony dla osób, które jeszcze nie używają Teams. W takim przypadku wchodzimy do Apple App Store lub Sklepu Play (w zależności od urządzenia) i pobieramy aplikację Teams, po czym logujemy się na osobistym koncie Microsoft lub tworzymy nowe. Gdy już się zalogujemy, możemy zacząć zapraszać przyjaciół i rodzinę oraz tworzyć grupy.

  Microsoft Teams

  Czat i połączenia wideo

  Podobnie jak przy korzystaniu z Teams w pracy, możemy łączyć się z osobistymi kontaktami poprzez wiadomości i połączenia wideo. Aby czatować i dzwonić do przyjaciół, rodziny i innych kontaktów spoza pracy, musimy utworzyć grupy. Można też czatować i wykonywać połączenia jeden-na-jeden. Microsoft dodaje, że jego celem jest, aby Teams stał się naszym centrum wiadomości dla wszystkich osobistych czatów i połączeń wideo/głosowych, ze wsparciem dla GIF-ów, filmów, dokumentów, a nawet lokalizacji.

  Microsoft Teams

  Wszyscy na tej samej stronie. Zacznij tam, gdzie skończyłeś

  Teams to coś więcej niż aplikacja do czatu i połączeń. Po stworzeniu grup lub czatów jeden-na-jeden możemy utrzymywać porządek, udostępniając listy, dokumenty i kalendarze na tablicy grupowej. W razie potrzeby możemy też łatwo powrócić i zobaczyć czaty, zadania, zdjęcia, filmy i kalendarze grupowe, które udostępniliśmy na tablicy. Jest to świetny sposób, by z powrotem zająć się rozmowami albo projektami — tak, gdzie je ostatnio zostawiliśmy.

  Microsoft Teams

  Współpraca i udostępnianie dokumentów — efektywnie i bezpiecznie

  Teams integruje się z innymi aplikacjami Microsoft 365, co pozwala łatwo udostępniać pliki Word, Excel i PowerPoint bezpośrednio w jego aplikacji. A ponieważ dokumenty są przechowywane w OneDrive, dostęp do nich mamy ze wszystkich urządzeń po zalogowaniu na koncie Microsoft, nawet gdy jesteśmy poza domem.

  Microsoft Teams

  Łatwe udostępnianie lokalizacji i informacji

  Udostępnianie lokalizacji (musi być włączone i aktywne) jest kolejną ważną nowością w konsumenckim Teams. Pozwala ono powiadomić bliskich, że się spóźnimy lub czekamy w kolejce, i dodać do tego informację o położeniu. Czasem mija trochę, nim możemy spotkać się osobiście, dlatego warto poinformować, gdzie się znajdujemy. Funkcja przyda się też, gdy chcemy wskazać przyjaciołom, gdzie organizujemy piknik albo gdzie stoimy na koncercie.

  Microsoft Teams

  Sejf — bezpieczne przechowywanie wrażliwych danych

  Teams oferuje też funkcję sejfu, w którym bezpiecznie przechowujemy i udostępniamy ważne informacje, takie jak hasła, numery nagród czy dane logowania. Z aplikacji Teams możemy łatwo udostępniać zawartość, tak by np. cała rodzina miała dostęp do hasła Wi-Fi lub innych usług. Nad bezpieczeństwem czuwa dwuskładnikowe uwierzytelnianie oraz szyfrowanie end-to-end (całościowe).

  Microsoft Teams

  Nowe funkcje w Teams pozwolą połączyć się, pozostać zorganizowanym i współpracować z rodziną i przyjaciółmi. Podobnie jak do tej pory sprawowało się to w pracy, Teams zapewnia narzędzia do bezproblemowego zarządzania życiem codziennym. Teraz jest to pojedyncza aplikacja do spraw osobistych i służbowych. Dzięki osobnym kontom do przełączania w ustawieniach możemy grubą kreską oddzielić te dwie sfery życia.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2020/06/22/introducing-features-microsoft-teams-connect-friends-family-available-mobile-preview/

  Polecamy również w kategorii Teams