Nagrywanie płyt CD

Nagrywanie płyt CD

 Dawid Długosz
Dawid Długosz
00:00
20.07.2007
1 komentarz
4484 wyświetlenia

Nagrywanie płyt CD audio jest bardzo prostą czynnością. Wkładamy pusty, zapisywalny nośnik do napędu optycznego. Klikamy przycisk Nagraj w głównym oknie programu. Przeciągamy elementy z biblioteki do Listy nagrywania. Aplikacja informuje użytkownika o pozostałym wolnym miejscu na krążku za pomocą paska postępu. Gdy już ukończymy dodawanie plików to rozpoczynamy proces zapisu naciskając kontrolkę Rozpocznij nagrywanie.

Więcej opcji związanych z nagrywaniem odnajdziemy naciskając przycisk znajdujący się pod zakładką Nagraj i wybierając polecenie Więcej opcji. W Ogólne ustawiamy prędkość nagrywania oraz zaznaczamy opcję Automatycznie wysuń dysk CD po ukończeniu nagrywania, jeśli chcemy aby płyta po operacji zapisu została wysunięta z napędu optycznego. Zaznaczenie pola Zastosuj ustawianie poziomu głośności dla ścieżek na dysku CD spowoduje, że system obliczy i wyrówna głośność wszystkich utworów nagrywanych na krążku. W sekcji Dysk z danymi konfigurujemy opcje dotyczące nagrywania tego typu krążków. Z rozwijalnej listy wybieramy listę plików, jakie nagrywamy w tym formacie. Może to być WPL lub M3U. Zaznaczamy pole wyboru Użyj informacji o multimediach, aby ułożyć pliki w folderach na dysku. Aby umieścić więcej danych możemy je przekonwertować, w tym celu zaznaczamy Konwertuj na i suwakiem określamy stosunek jakości do rozmiaru. Wprowadzone zmiany zatwierdzamy klikając Zastosuj.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Windows Media Player w Windows Vista

Komentarze

  • <p><span>Dlaczego<br />Windows Media Player nie powtarza zwiastunu czy innego krotkiego klipu<br />w oknie przegladarki firefox oraz wylacza 200% zoom??? mimo iz w samym odtwarzaczu jest taka<br />opcja wlaczona... mowa o pluginie wmp do firefox, jak wiadomo po<br />zainstalowaniu go mozna ogladac klipy ze stron w samym oknie<br />przegladarki bez uruchamiania okna samego odtwarzacza, jednak nie mozna<br />ustawic na stale zoom 200% oraz trybu powtarzania, przeciez to jest<br />chore, i czym tu sie zachwycac caly microsoft jest do bani a ten plugin<br />to tylko w teori ulatwia korzystanie.</span></p>

Skomentuj

Autor