Nadchodzą desktopowe procesory Intel Core 10 generacji

Nadchodzą desktopowe procesory Intel Core 10 generacji

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
13:01
03.03.2020
1777 wyświetleń

Dziesiąta generacja procesorów Intela już się zadomowiła na laptopach, tymczasem na PC nadal króluje 9 generacja. Intel musi jednak zewrzeć szyki i przygotować się do sporej potyczki z AMD, które w ostatnich latach nadrabiało dystans, jaki dzielił go od Intela, który chyba poczuł się nieco zbyt pewnie na swojej pozycji monopolisty. Dziesiąta generacja deskotpowowych układów Intel Core pojawi się lada moment i sugeruje to Dell.

Jak wynika z nowej reklamy pecetów Dell XPS Tower, którą opublikowano na YouTube, procesory Comet Lake 10 generacji wydają się być tuż za rogiem i są gotowe zmierzyć się z procesorami AMD Ryzen. Można spodziewać się pełnej gamy układów od 10-rdzeniowego i9-10900K (zastępującego i9-9900k) przez 8-rdzeniowego i7-10700K, aż do układów Core i5 i i3 z odpowiednio sześcioma i czterema rdzeniami.

Aby pozostać konkurencyjnym, Intel podobno planuje obniżyć ceny i chce wprowadzić hyperthreading do modeli z całej oferty. Te procesory będą więc bezpośrednio konkurować z układami Ryzen 9 zarówno pod względem wydajności, jak i kosztów. Jednak według Wccftech będą prawdopodobnie znacznie bardziej energochłonne, pochłaniając do 300 watów przy maksymalnym obciążeniu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.engadget.com/2020/03/03/intel-10th-gen-desktop-processors/

Polecamy również w kategorii Urządzenia