Na Lumii 950 XL z Windows 10 udało się uruchomić GPS

Na Lumii 950 XL z Windows 10 udało się uruchomić GPS

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
11:15
04.03.2019
1695 wyświetleń

W połowie lutego opublikowaliśmy kompleksowy poradnik, który pomoże zainstalować pełny system Windows 10 dla ARM na Lumii 950 i 950 XL. Już na wstępnie zaznaczaliśmy, że jest to raczej ciekawostka, która jest daleka od ideału. Krótko mówiąc, wiele funkcji nie działa na tym systemie. Jednak w podsumowaniu poradnika zauważyliśmy również, że nie jest to koniec prac i pasjonaci, którzy stoją za tym projektem, starają się go rozwijać. No i faktycznie tak jest! Windows 10 na Lumii 950 otrzymał nową funkcję.

W poradniku wspominaliśmy, że Lumia 950 XL, z powodu kilku różnic w podzespołach, pozwala na nieco więcej modyfikacji. Kolejny dowód na to dał Gustave Monce, jeden z szefów projektu. Udało mu się uruchomić na Lumii 950 XL moduł GPS, dzięki czemu system Windows 10 potrafi określić naszą lokalizację, na przykład w aplikacji Mapy.

Jest to w gruncie rzeczy detal, który nie czyni systemu w najmniejszym stopniu bardziej użytecznym - nadal jest to ciekawostka. Czy GPS uda się uruchomić na podstawowej Lumii 950? Trudno powiedzieć, choć bardzo możliwe, że niedługo ponownie przystąpimy do kolejnych modyfikacji naszej redakcyjnej Lumii i spróbujemy to zweryfikować.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Lumia