Multiplayer w grach Free-to-play całkowicie za darmo dla Xbox Insiderów

Multiplayer w grach Free-to-play całkowicie za darmo dla Xbox Insiderów

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:23
25.03.2021
2625 wyświetleń

Na początku roku Microsoft zapowiedział podwyżki cen subskrypcji Xbox Live Gold, ale po fali krytyki szybko się z tego wycofał, jednocześnie ogłaszając, że tytuły do zagrania za darmo (gry free-to-play) nie będą wymagały płatnego członkostwa. Na wcielenie tych nowych zasad trzeba było jednak trochę poczekać. Jako pierwsi mogą z nich czerpać korzyści Xbox Insiderzy. Szczegóły poniżej.

Free-to-play oznacza model cenowy, w którym sama gra jest dostępna za darmo, a ewentualne płatności obejmują tylko zawartość premium, która nie jest obowiązkowa. Istnieją niechlubne wyjątki, w których bez mikropłatności w grze trudno jest osiągnąć progres, ale to raczej domena gier mobilnych. W przypadku konsol i PC płatności te obejmują głównie skrzynki, które co prawda nie są obowiązkowe, ale wielu dostrzega w nich uzależniający mechanizm hazardu. Tak czy inaczej podstawowa rozgrywka — również ta wieloosobowa — jest darmowa ze strony wydawcy. Co innego dostawca platformy, takiej jak Xbox Live, czy raczej Xbox network, jak brzmi nowa jej nazwa. Tu obowiązują już zewnętrzne zasady sieci.

Gracze na Xboksie łączą się w tytułach multiplayer poprzez sieć Xbox Live, od niedawna znaną pod nową nazwą Xbox network. Do tej pory niezależnie od rodzaju gry (free-to-play lub płatnej) do gry wieloosobowej konieczna była płatna subskrypcja Xbox Live Gold. Teraz zasady się zmieniają, o czym Microsoft informuje na oficjalnym kanale Xbox Insider na Twitterze.

Xbox Insiderzy w kręgach Alpha Skip Ahead oraz Alpha mogą od wczoraj grać bezpłatnie w tytuły free-to-play, wyszukiwać grupy i czatować z zespołem na Xboksie. Nie jest już do tego konieczne płatne członkostwo Xbox Live Gold. Microsoft poinformował również, że zmiany te są testowane przed ich ogólną dostępnością. Oznacza to, że niebawem wszyscy właściciele konsol Xbox będą mogli korzystać z tego benefitu!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/xbox-insiders-can-play-free-to-play-games-for-free/

Polecamy również w kategorii Usługi Xbox