Można już wstawiać obrazy do Sticky Notes

Można już wstawiać obrazy do Sticky Notes

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:28
27.12.2018
340 wyświetleń

Niewiele aplikacji zaliczyło tak szybki rozwój, jak Sticky Notes. Z prostych (by nie rzec, że prymitywnych) żółtych karteczek stały się mocnym centrum produktywnym, synchronizującym się na niemal wszystkich naszych platformach. Przed miesiącem Microsoft zapowiedział dla Sticky Notes jedną z bardziej przełomowych zmian - obsługę grafik. Wczesna implementacja tej funkcjonalności została odnaleziona w wersji przeglądarkowej, czyli zintegrowanej z OneNote.

Naszym zdaniem pojawienie się wsparcia dla obrazów w Sticky Notes było tylko kwestią czasu. Odkąd rozwój aplikacji zaczął się na dobre, dostała zastrzyk sztucznej inteligencji i parę użytecznych integracji, dodanie do tego wszystkiego grafiki wydaje się naturalne. Jedną z tych integracji jest właśnie obsługa Sticky Notes poprzez OneNote w przeglądarce, ale też w aplikacji. Mowa tu jednak tylko o wersji rozwojowej dla Windows Insiderów.

OneNote Office 365

Jak przystało na wersję rozwojową, nie wszystko jeszcze działa idealnie. Większe grafiki są przycięte, a ich wyświetlanie nie jest zsynchronizowane z aplikacją mobilną ani desktopową. My testowaliśmy funkcję w przeglądarkowym OneNote, ale raporty mówią też o dodanym już wsparciu w OneNote UWP dla Windows 10 Insider Preview.

W tym momencie, kiedy wejdziemy na normalną stronę Sticky Notes (https://www.onenote.com/stickynotes), obrazy będą tylko wyświetlane, jeśli je wcześniej dodaliśmy. Aby je dodawać do notatek, należy wejść na stronę z podaną wersją, tj. https://www.onenote.com/stickynotes?version=a4ed89ec-8afd-4bc2-b828-b204259b1e4f, a następnie kliknąć przycisk "Wstaw obraz".


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://twitter.com/4j17h/status/1078289318278582272

Polecamy również w kategorii Office 365