Menu kategorii
 • Modyfikacja ustawień własnego konta

  Modyfikacja ustawień własnego konta

   Adam Myszkowski
  Adam Myszkowski
  00:00
  14.12.2009
  7544 wyświetlenia

  Po utworzeniu konta użytkownika w systemie Windows 7 mamy możliwość jego późniejszej edycji. Często możemy chcieć zmienić hasło do konta, lub obraz wyświetlany na ekranie logowania, zobaczmy zatem jak to zrobić. Najprościej do ustawień konta użytkownika dostać się wchodząc do menu Start i klikając obraz swojego konta użytkownika na górze menu.

  Otworzy się nowe okno, w którym znajdziemy różne możliwości modyfikacji ustawień swojego konta. Pod napisem Wprowadź zmiany w koncie użytkownika możemy znaleźć kilka odnośników do różnych ustawień konta. Na pierwszym miejscu będą odnośniki do zmiany i usunięcia hasła, lub utworzenia hasła dla konta, jeśli do tej pory nie korzystaliśmy z tej formy zabezpieczenia profilu. Po kliknięciu Zmień hasło lub Utwórz hasło, zostaniemy przeniesieni do nowej strony, w której będziemy mogli podać nowe hasło, oraz ustawić podpowiedź do niego na wypadek, gdybyśmy zapomnieli jakie hasło definiowaliśmy.

  Okno zmiany hasła

  Następna możliwość to zmiana obrazu konta. Po kliknięciu tego odnośnika, na nowej karcie pokażą się różne grafiki, które możemy wykorzystać jako obraz naszego konta. Następnie klikamy Zmień obraz i gotowe. Jeżeli nie spodoba się nam żaden z proponowanych obrazów, możemy użyć własnego. Klikamy wtedy Przeglądaj w poszukiwaniu obrazów… i wskazujemy swój wybrany plik na dysku. Pamiętajmy, że powinien mieć proporcje szerokości do wysokości na poziomie 1:1 lub bardzo zbliżonym, inaczej Windows rozciągnie obraz do takich proporcji.

  Okno zmiany obrazu konta

  Następne możliwości są dostępne tylko dla kont z uprawnieniami administratora. Kolejne odnośniki służą do zmiany nazwy konta użytkownika oraz zmienić typ konta. Ten drugi pozwala na zamianę konta standardowego w konto administratora i odwrotnie. Pamiętajmy, że na komputerze musi istnieć przynajmniej jedno konto administratora, zatem czasem może nie być możliwe zmienienie konta administratora w standardowe.

  Okno zmiany typu konta

  Ostatnie opcje to Zarządzaj innym kontem, która szerzej opisana jest w osobnym artykule, oraz Zmień ustawienia funkcji Kontrola użytkownika, której działanie również zostało opisane osobno. Te funkcje także dostępne są jedynie dla konta z uprawnieniami administratora.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Konta użytkowników w Windows 7