Menu kategorii
 • Moduł Programy i funkcje

  Moduł Programy i funkcje

   Adam Wojtasik
  Adam Wojtasik
  00:00
  15.01.2010
  8216 wyświetleń

  Moduł Programy i funkcje umożliwia odinstalować programy, zainstalowane aktualizacje systemu oraz jego wybrane funkcje - w łatwy sposób.

  Moduł Programy i Funkcje

  Możemy się do niego dostać wpisując w menu Start w pole wyszukiwania Programy i funkcje i zatwierdzając klawiszem Enter, lub wchodząc w Panel Sterowania i wybierając Odinstaluj program.

  Okno główne - Odinstaluj lub zmień program

  W oknie głównym modułu ukaże się nam lista programów zainstalowanych na naszym komputerze. Możemy ją dowolnie sortować według różnych kryteriów, tak jak ma to miejsce w folderach. Na dole okna ukazuje się nam informacja o liczbie zainstalowanych programów, oraz o ich całkowitym rozmiarze.

  Moduł Programy i Funkcje

  Po zaznaczeniu interesującego nas programu na dole okna pojawia się informacja o wersji produktu, łącze do pomocy danego programu oraz jego rozmiar.

  Jeżeli chcemy odinstalować program, wystarczy dwukrotnie kliknąć jego pozycję na liście, lub zaznaczając program i wciskając klawisz Enter. Pojawi się nam okno dialogowe z zapytaniem, czy na pewno chcemy usunąć program, wybieramy odpowiednio Tak lub Nie. Po wciśnięciu Tak zostanie włączony deinstalator aplikacji.

  Wyświetl zainstalowane aktualizacje

  Tutaj możemy odinstalować zainstalowane przez nas wcześniej aktualizacje do systemu. Jest to przydatne, jeśli jakaś aktualizacja jest nam zbędna, lub koliduje z innym składnikiem systemu. Zasada odinstalowania jest taka sama jak w przypadku programu.

  Zainstalowane aktualizacje

  Funkcje systemu Windows

  Aby przejść do tego okna, musimy kliknąć łącze Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows. We wcześniejszych wersjach systemu Windows w celu wyłączenia danej funkcji należało ją całkowicie odinstalować z komputera. W Windows 7 funkcje pozostają na dysku twardym, dzięki czemu w razie potrzeby można je włączyć ponownie. Wyłączenie funkcji nie powoduje jej odinstalowania i nie zmniejsza ilości miejsca na dysku twardym. Aby wyłączyć (lub włączyć) funkcje, odznaczamy (lub zaznaczamy) odpowiednie pola i zatwierdzamy operację klikając przycisk OK.

  Funkcje systemu Windows


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Zarządzanie oprogramowaniem