Minecraft Earth zostanie wyłączony 30 czerwca. Dziś ostatnia aktualizacja

Minecraft Earth zostanie wyłączony 30 czerwca. Dziś ostatnia aktualizacja

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:22
05.01.2021
1680 wyświetleń

Minecraft Earth był jedną z najciekawszych premier growych 2019 roku i możliwe, że pierwszą produkcją, która na tak dużą skalę połączyła zawartość wirtualną z rzeczywistością fizyczną. Twórcy gry zamierzali powtórzyć sukces Pokemon Go, ale idąc o parę kroków dalej. Czy im się udało? Jeśli chodzi o rozmach, to na pewno, ale liczbą graczy — już niestety nie.

Co wypadło na niekorzyść Minecraft Earth? Po pierwsze, większość graczy nadal woli "klasycznego" Minecrafta, który sam w sobie jest najlepiej sprzedającą się grą w historii (200 mln sprzedanych kopii). Bezpośrednio za nim plasują się Grand Theft Auto V (135 mln) i Tetris (EA Mobile, 100 mln). Po drugie, Minecraft Earth miał premierę tuż przed wybuchem pandemii koronawirusa, a powszechny lockdown niezbyt sprzyjał grze nastawionej na eksplorację świata zewnętrznego z telefonem w dłoni i wydarzenia zespołowe w otoczeniu innych graczy. Właśnie na ten drugi powód powołuje się Mojang Studios w dzisiejszym poście, w którym pisze o dalszych planach:

Minecraft Earth został zaprojektowany wokół ruchu i wspólnej gry — dwóch rzeczy, które stały się niemal niemożliwe w obecnej sytuacji globalnej. W rezultacie podjęliśmy trudną decyzję, by przenieść nasze zasoby na inne obszary, które zapewnią korzyści społeczności Minecraft, i zakończyć wsparcie dla Minecraft Earth w czerwcu 2021 roku.

Pomimo tego wciąż mamy w zanadrzu jedną aktualizację. Wypuszczamy dziś finalny build gry, zawierający trochę zmian, by uczynić Minecraft Earth tak zabawnym, jak to możliwe. Mamy nadzieję, że te usprawnienia pozwolą Wam eksplorować, craftować i budować więcej — gdy zostajecie bezpiecznie w domu.

— Mojang Studios

Minecraft Earth PL Minecraft Earth PL Minecraft Earth PL

Dzisiejsza aktualizacja między innymi usuwa transakcje oparte na prawdziwej gotówce, drastycznie zmniejsza ceny rubinu (waluty w grze), dodaje całą, na chwilę obecną planowaną zawartość, zmniejsza wymagania czasowe dla craftingu i wytapiania, a także zamienia ich nieużyte boosty na Radius Boosty na tym samym poziomie. Ponadto gracze otrzymają zestaw itemów Character Creator, jeśli zalogują się między 5 stycznia a 30 czerwca.

30 czerwca zostanie wygaszone wsparcie dla całej zawartości i usług w grze. Zostanie zaprzestany jej dalszy rozwój, a pobranie gry nie będzie już możliwe. Nie będzie też dalej można uruchamiać Minecraft Earth. Ponadto zostaną usunięte dane graczy niezwiązane z uprawnieniami Character Creator i Minecoin. Saldo w walucie Ruby zostanie przekształcone w Minecoins, które można będzie wydać na zawartość w Minecraft Marketplace. Oprócz tego gracze, którzy dokonali kiedykolwiek zakupu w Minecraft Earth, otrzymają darmową kopię Minecraft w edycji Bedrock.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.minecraft.net/en-us/article/minecraft-earth-coming-end

Polecamy również w kategorii Gry