Minecraft Earth wygląda obłędnie i ma szansę powtórzyć sukces Pokemon Go

Minecraft Earth wygląda obłędnie i ma szansę powtórzyć sukces Pokemon Go

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
11:12
12.07.2019
709 wyświetleń

Microsoft, choć zdecydowanie najlepiej radzi sobie na rynku komercyjnym, to nie odpuszcza również konsumenckiego rynku AR. Mając w rękach tak mocną markę, jak Minecraft, chce spróbować zyskać uznanie, mieszając świat stworzony z sześcianów z tym realnym. Chce to uczynić oczywiście za pomocą rozszerzonej rzeczywistości. Minecraft Earth pozwoli tworzyć wymyślne światy i dawać im prawdziwe życie w świecie realnym, a wszystko to na naszym telefonie.

Zapowiedziana miesiąc temu pierwsza gra AR Microsoftu trafiła właśnie do zamkniętych testów beta i ruszyła też rejestracja do testów. Testy na iOS rozpoczną się za dwa tygodnie, a na Androidzie chwilę później. Gra jest dostępna dla telefonów z Androidem w wersji minimum 7.0 i iOS 10. Zarejestrować się można już teraz na stronie earth.minecraft.net. Jak sądzicie, czy uda się Microsoftowi przebić popularność Pokemon Go? Nie da się ukryć, że właśnie w tę kategorię Minecraft Earth celuje. Niestety kiepskie przyjęcie podobnej gry z uniwersum Harry'ego Pottera, czyli Wizards Unite, nie nastraja pozytywnie. Jak to się prezentuje już teraz, możemy zobaczyć na poniższym wideo.

Jak widać, to, co proponuje Minecraft Earth, wydaje się nieco świeższe. Wspomniany Wizards Unite jest zasadniczo klonem Pokemon Go (stworzony również przez studio Niantic), a tymczasem Minecraft Earth proponuje inne, bardziej kreatywne podejście do rozszerzonej rzeczywistości. Nie tylko zbieramy rzeczy, ale również budujemy.

Możemy to robić z naszymi znajomymi. Można odnieść wrażenie, że wszystko, co świetne w oryginalnym Minecraft, Microsoft postarał się przenieść do naszego świata. Prawdziwy świat na ekranie smartfona jest zbudowany z klocków. Eksplorując realny świat, zbieramy wirtualne surowce, a potem, korzystając z planów, możemy dzięki nim budować ciekawe budowle.

Reklama

Po zbudowaniu budowli możemy ją umieścić w realnym świecie, a potem do niej wejść! Brzmi to naprawdę rewelacyjnie i myślę, że Minecraft ma szansę podbić serca użytkowników podobnie, jak to uczynił Pokemon Go. Pytanie tylko, czy jego gwiazda zabłyśnie równie mocno i jednocześnie równie krótko.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://earth.minecraft.net/pl-pl/sign-up/form

Polecamy również w kategorii Gaming