Menu kategorii
 • Microsoft zaprasza na wirtualny event 30 marca. W końcu zobaczymy Teams for Life?

  Microsoft zaprasza na wirtualny event 30 marca. W końcu zobaczymy Teams for Life?

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  15:17
  17.03.2020
  815 wyświetleń

  Według różnych doniesień w tym roku może nadejść premiera konsumenckiego Microsoft 365, obejmującego m.in. Teams for Life, czyli nową wersję Teams nieprzeznaczoną dla firm, organizacji ani szkół. Choć temat w ostatnich miesiącach przycichł, to Microsoft najwyraźniej chce niebawem przerwać tę ciszę. Zapowiedziane na 30 marca wirtualne (bo koronawirus) wydarzenie może być ku temu doskonałą okazją. Co warto o nim wiedzieć?

  Jak to często bywa w przypadku niecyklicznych wydarzeń Microsoftu, na razie nie podano zbyt wielu szczegółów. Wiadomo, że event będzie "cyfrowy", a więc dostępny tylko za pośrednictwem Internetu, i skierowany do prasy. Zwykle takie wydarzenia odbywały się w Nowym Jorku, ale z uwagi na pandemię koronawirusa miejsce w świecie fizycznym nie ma już większego znaczenia. W zaproszeniu wysyłanym mailowo Microsoft pisze:

  Będzie nam miło, jeśli dołączysz do nadchodzącego cyfrowego briefingu, na którym ujawnimy nowinki od Microsoft, w tym jak być bardziej produktywnym w pracy, życiu i rodzinie, w poniedziałek, 30 marca, o 8:00am PT.

  Wydarzenie ma rozpocząć się w poniedziałek, 30 marca, o godzinie 8 rano czasu PT, czyli 16:00 czasu polskiego. Choć gigant nie pisze wprost, o czym będzie mowa, to możemy to wywnioskować. Produktywność może oznaczać tylko jedno — Office 365, choć ostatnio gigant obiera szerszą perspektywę i mówi raczej o Microsoft 365, obejmującym zarówno pakiet Office, jak i Windows 10 oraz Enterprise Mobility + Security. Rzecz w tym, że pakiet ten do tej pory funkcjonuje jedynie w modelu dla firm. Podkreślając, że produktywność obejmie też obszary życia prywatnego i rodzinnego, Microsoft daje do zrozumienia, że M365 doczeka się w końcu funkcji typowo konsumenckich, stąd też nawet jego domniemana nazwa: Microsoft 365 Life.

  Aplikacje i usługi z serii Life mogą wreszcie wprowadzić work-life balance, którego w pewnym sensie brakowało, zwłaszcza w Microsoft Teams. Jak to będzie wyglądać w praktyce? O tym przekonamy się już za niecałe 2 tygodnie. O wszystkich zapowiedziach przeczytacie wtedy na CentrumXP!


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-may-announce-teams-for-life-at-upcoming-virtual-press-event/

  Polecamy również w kategorii Teams