Microsoft zapowiada funkcje dla firm w nowym Edge. Jest już harmonogram

Microsoft zapowiada funkcje dla firm w nowym Edge. Jest już harmonogram

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:53
16.07.2019
723 wyświetlenia

W tym tygodniu Microsoft prowadzi konferencję Inspire 2019 i przy tej okazji ogłasza, że Microsoft Edge jest najlepszą przeglądarką dla przedsiębiorstw i klientów biznesowych wszelkich rozmiarów. Na chwilę obecną znaczy to, że funkcje dla firm są już domyślnie włączone w kanale Dev, gotowe do testów i wspierane przez szczegółową dokumentację. Microsoft oferuje też pełne wsparcie przy wdrażaniu w programach pilotażowych i środowiskach produkcyjnych poprzez komercyjne kanały wsparcia. Nas jednak interesują przede wszystkim konkretne funkcjonalności, które są już dostępne lub zostaną dodane do nowego Edge niebawem. Trochę tego jest!

Tryb Internet Explorera

Jedną z dostępnych już w testach funkcji jest tryb IE, który integruje IE11 w sposób natywny z Microsoft Edge, pozwalając uniknąć scenariusza korzystania z dwóch przeglądarek. W trybie tym starsze aplikacje, które wymagają IE, uruchamiane są po prostu w nowej karcie Edge. Microsoft wyjaśnia, że celem jego programistów było uzyskanie 100% zgodności ze stronami, które dziś działają w IE11, wliczając w to tryby dokumentów oraz kontrolki ActiveX, takie jak Silverlight i Browser Helper Objects (BHOs). Tryb IE oferuje ponadto wszystko to, co nowy Edge, czyli inteligentny pasek adresu, wszelkie nowości w interfejsie czy lepszą kontrolę prywatności.

Łatwe wdrażanie i zarządzanie

Nadchodząca wersja Edge wspiera Zasady grupy, co pozwala klientom skonfigurować każdy aspekt wdrożenia i doświadczenia produktu. Ponadto zostanie dodane wsparcie dla wdrożeń Mobile Device Management (MDM) w Windows 10 poprzez Microsoft Intune bądź inne produkty, a także narzędzia do zarządzania na macOS. Klienci będą mogli kontrolować przepływ aktualizacji, korzystając zarówno z ogólnych mechanizmów aktualizowania, jak i zasad, pozwalających wstrzymać aktualizacje konkretnej wersji, by przetestować zgodność z niewielką grupą użytkowników. Można będzie również korzystać z instalatorów offline (MSI i PKG), by "wypychać" aktualizacje bezpośrednio na zarządzane urządzenia zgodnie z własnym harmonogramem. Jeśli chodzi o klientów korzystających z System Center Configuration Manager (SCCM) lub Microsoft Intune, Microsoft stara się zapewnić im możliwie najlepsze doświadczenia wdrażania i zarządzania. Gigant współpracuje też na tym polu z zewnętrznymi dostawcami oprogramowania do wdrażania i konfiguracji.

Reklama

Ochrona danych klienta

Obecna wersja Edge ma kilka funkcji bezpieczeństwa, które Microsoft chce przenieść do nowej wersji, opartej na Chromium - to m.in. technologia Microsoft Defender SmartScreen, chroniąca przed phishingiem, malware i oszustwami. Inne funkcje chroniące dedykowane klientom biznesowym to Application Guard, Azure AD Conditional Access i Microsoft Information Protection.

Większa produktywność

Microsoft Edge natywnie wspiera logowanie do przeglądarki służbowym lub szkolnym kontem Azure AD, co pozwala synchronizować ulubione i inne dane z przeglądarki w bezpieczny sposób pomiędzy urządzeniami z Windows, macOS, iOS i Androidem. Pojedyncze zalogowanie ponadto zapewnia, że dostęp do firmowych stron zwyczajnie działa. Microsoft przypomina również o integracji nowego Edge z Microsoft Graph, co pozwala szybko przeszukiwać zasoby organizacji, które są dla nas dostępne. Odpowiada za to funkcjonalność Microsoft Search.

Ciekawą nowością dla firm będzie też specjalna strona nowej karty (NTP) skoncentrowana na firmie. Gdy użytkownik otworzy nową kartę, będzie miał z jej poziomu szybki dostęp do firmowych aplikacji webowych, dokumentów i często używanych stron, a także do polecanych treści w Office 365.

Microsoft Edge Enterprise

Jak wynika z harmonogramu, w najbliższych tygodniach zostaną dodane takie nowości, jak integracja z Microsoft Search, firmowa strona nowej karty i synchronizacja danych między urządzeniami za pośrednictwem bezpiecznej chmury. Dalsze plany obejmują ochronę danych korporacyjnych przy pomocy Microsoft Information Protection w Windows 10, dostępność w 110 wersjach językowych, zintegrowane wdrażanie i konfigurowanie z SCCM i Intune oraz wsparcie dla podpisu cyfrowego i Microsoft Information Protection w plikach PDF. Pakiety do pobrania dla firm (instalatory offline Edge Dev i szablony zasad) znajdują się na stronie Microsoft Edge Insider.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.windows.com/msedgedev/2019/07/16/microsoft-edge-enterprise-evaluation-roadmap/

Polecamy również w kategorii Edge