Menu kategorii
 • Microsoft załata dziś krytyczną dziurę w systemie, ale nie w Windows 7

  Microsoft załata dziś krytyczną dziurę w systemie, ale nie w Windows 7

   Wojciech Błachno
  Wojciech Błachno
  09:50
  14.01.2020
  1204 wyświetlenia

  Od dziś Windows 7 przestaje otrzymywać aktualizacje, w tym również te dotyczące bezpieczeństwa. Z tego też względu Siódemka przestaje być uznawana za bezpieczny system i ostrzegają przed tym nawet brytyjskie służby specjalne. Dziś jest również zwyczajowy Patch Tuesday, w ramach którego Microsoft udostępnia aktualizacje zbiorcze dla swoich systemów. Nieoficjalne źródła podają, że właśnie dziś ma zostać załatana jedna z krytycznych luk w komponentach kryptograficznych Windows, które mogą być wykorzystane w potencjalnych atakach. Niestety wygląda na to, że ta łatka nie trafi do Windows 7!

  Wspomniane źródła sugerują również, że łatka ta została już udostępniona dla kluczowych i najważniejszych klientów Microsoftu, do których należą między innymi amerykańskie Siły Zbrojne. Klienci mieli zostać również poproszeni o dyskrecje w tej kwestii i utrzymanie informacji o tej łatce w tajemnicy do dziś, czyli do 14 stycznia. Microsoft zaprzeczył tym doniesieniom.

  Czy jest to niepotrzebna panika? Cóż, osobiście porównałbym korzystanie z Windows 7 od teraz do jeżdżenia bez pasów. Wcale nie musimy ich zapinać, by uruchomić auto, które poinformuje nas, że powinniśmy je jednak zapiąć. Poza tym auto jest w stu procentach sprawne, choć poziom naszego bezpieczeństwa drastycznie się obniża. Oczywiście używanie Windowsa 7 nie będzie od teraz wykroczeniem. Tak, jak jeżdżenie bez pasów.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-expected-to-patch-major-windows-security-flaw-today-and-may-not-patch-windows-7/

  Polecamy również w kategorii Windows 7