Microsoft zakończył produkcję Xbox One jeszcze przed premierą Xbox Series X?

Microsoft zakończył produkcję Xbox One jeszcze przed premierą Xbox Series X?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:14
16.07.2020
3608 wyświetleń

Microsoft może zakończyć produkcję konsol z rodziny Xbox One, gdy na pierwszy plan wysunie się Xbox Series X. Proces ten już się właściwie zaczyna. Wszystkie konsoli z serii — Xbox One, One S, One S All Digital Edition i One X — zostały całkowicie wycofane ze sklepów Amazon, Target, a nawet Microsoft Store.

Wszystkie konsole w USA są albo niedostępne, albo oznaczone jako wycofane. Sklepy w Wielkiej Brytanii nadal mają w asortymencie niektóre wersje konsoli — z wyjątkiem Microsoft Store. W Australii z kolei główni sprzedawcy detaliczni EB Games i JB Hi-Fi usunęli konsole Xbox One i One X ze swoich baz danych i nie spodziewają się kolejnych dostaw od producenta.

Dostępność różni się w zależności od sklepu i regionu. W niektórych sklepach część konsol jest jeszcze dostępna, jednak ich liczba jest mocno ograniczona. Wygląda na to, że do wyprzedania zostały końcówki serii i wkrótce zakup nowiutkiego Xboksa One lub One X będzie coraz bardziej utrudniony. Co na to sam Microsoft? Poproszony o komentarz, Dan Tavares z działu Xbox stwierdził, że modele z niższej półki są jak najbardziej ciągle dostępne. Dodał również, że firma zmienia numery SKU, a Amazon ma bałagan w pokazywaniu produktów.

Microsoft nie skomentował jednak kwestii dostępności Xbox One X ani oryginalnego Xbox One. Nie zostało też wyjaśnione, co z pozostałymi sklepami, wliczając w to Microsoft Store. W jego polskiej wersji wciąż dostępne są jedynie wybrane wersje Xbox One S, brak natomiast podstawowej One i One X.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/all-xbox-one-consoles-discontinued-series-x-launch/

Polecamy również w kategorii Xbox One