Microsoft zaczął wewnętrzne testy Windows 10 21H2

Microsoft zaczął wewnętrzne testy Windows 10 21H2

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:54
30.11.2020
3137 wyświetleń

Od premiery October 2020 Update (20H2) minął już ponad miesiąc, a jego następca wciąż nie trafił do programu Windows Insider, a przynajmniej do jego publicznej części. Windows Latest tymczasem donosi, że Microsoft już testuje wewnętrznie wersję 21H2. Po ostatnich doniesieniach, że rozmiary i znaczenie przyszłorocznych aktualizacji zostaną odwrócone, sytuacja wydaje się jeszcze bardziej komplikować.

Windows Latest podaje, że Microsoft publicznie testuje kompilacje poglądowe Windows 10 21H1 z Insiderami, ale bez żadnych nowych funkcji, i zbliża się do jego sfinalizowania. Z jednej strony można tak na to spojrzeć, ale z drugiej — byłoby to niezgodne z przeznaczeniem kanałów programu Insider. W tym roku nastąpiło wyraźne oddzielenie kanału Dev (dawny Fast Ring), w którym kompilacje nie są przypisane do konkretnej wersji systemu, i kanału Beta (dawny Slow Ring), który jest ściśle związany z daną wersją. Obecnie w kanale Beta nadal pozostaje wersja 20H2. Pewne nowości, które ostatecznie trafią do 21H1, mogą już znajdować się w kanale Dev, ale to wciąż nie są jego kompilacje.

Według ostatnich raportów 21H1 będzie tą mniejszą aktualizacją przyszłego roku, a główną aktualizacją będzie dopiero 21H2. Jak donosi Windows Latest, owa jesienna wersja jest już testowana wewnętrznie w Microsoft:

Jako że Windows 10 21H1 "Spring 2021" Update będzie najwyraźniej mniejszą aktualizacją, Microsoft zaczął już prace nad aktualizacją Windows 10 21H2 "Cobalt". Microsoft testuje teraz wewnętrznie Windows 10 Build 21264 i uważa się, że będzie on częścią bogatej w funkcjonalności aktualizacji, która nadejdzie jesienią przyszłego roku. Microsoft odmówił publicznego potwierdzenia, że pracuje nad następnym dużym wydaniem Windows, ponieważ rozwój może zająć dłużej, niż się przewiduje.
— Mayank Parmar, Windows Latest

Do jesiennej aktualizacji przyszłego roku trafi najprawdopodobniej duża aktualizacja interfejsu, rozwijana pod nazwą Sun Valley UI. Część tych zmian może być dostępna nawet wiosną. Aktualizacja ma objąć klasyczny Eksplorator plików, menu Start, centrum akcji, a nawet pasek zadań.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowslatest.com/2020/11/29/microsoft-is-already-testing-windows-10-21h2-update/

Polecamy również w kategorii Windows Insider