Microsoft wzbogaci Google Chrome o nową funkcję kart

Microsoft wzbogaci Google Chrome o nową funkcję kart

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
13:56
27.01.2020
715 wyświetleń

Odkąd Microsoft dołączył do projektu Chromium i postanowił oprzeć na nim swoją przeglądarkę Edge, mocno zacieśniła się jego współpraca z Google. Jest to część długofalowego planu, którego celem jest powrót Microsoftu na rynek mobilny, tym razem przy użyciu systemu Android. Wykorzystanie Chromium to nie tylko korzyści, ale i obowiązki, dlatego też Microsoft bierze aktywny udział w rozwoju projektu. Ponieważ nowy Edge jest zasadniczo bliskim kuzynem Google Chrome, to funkcje znane z Edge mogą trafić również do przeglądarki Google.

Chromium New Window

Tym właśnie sposobem Google Chrome może zostać wzbogacone o nową opcję zarządzania kartami, którą mogą już teraz wykorzystywać użytkownicy Edge. Chodzi konkretnie o funkcję przenoszenia karty do nowego okna. Obecnie w Chrome działa to w ten sposób, że kartę możemy odpiąć od obecnego okna, po prostu ją przeciągając. Tymczasem w nowym Edge można tego dokonać, wybierając również odpowiednią opcję z menu kontekstowego karty.

Wystarczy kliknąć kartę prawym klawiszem myszy i wybrać opcję "Przenieś do nowego okna". Przypięte karty zostają również poprawnie przeniesione do nowo utworzonego okna. Informacje o tej nowości znaleziono na stronie projektu Chromium i jest ona oznaczona jako aktywna. Oznacza to, że prace nad jej wprowadzeniem już trwają i wkrótce mogą pojawić się również w Google Chrome.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowslatest.com/2020/01/26/microsoft-is-porting-chromium-edges-feature-to-chrome/

Polecamy również w kategorii Chrome