Microsoft wypuści własny głośnik z kamerą, projektorem i Skype?

Microsoft wypuści własny głośnik z kamerą, projektorem i Skype?

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:46
03.01.2020
1127 wyświetleń

Chyba każdy wiodący asystent głosowy na rynku ma już swoje własne, dedykowane urządzenie. Przykładami mogą być głośniki Amazon Echo z Alexą czy Apple HomePod z Siri. Również Cortana ma swój smart speaker, Harman Kardon INVOKE, choć daleko mu do popularności poprzedników. Co więcej, traci on część funkcjonalności, podobnie jak zresztą sama asystentka. Microsoft jednak się nie poddaje i myśli o własnym głośniku. Pierwsze skrzypce miałby tu odgrywać Skype.

Istnieją już wprawdzie zestawy konferencyjne współpracujące z Teams czy Skype, ale są one oferowane przez partnerów sprzętowych i niespecjalnie nadają się do użytku domowego. Wielu oczekiwało, że Microsoft wypuści głośnik pod własnym szyldem, a konkretnie — pod marką Surface. Ostatnia konferencja sprzętowa giganta nic takiego nie przyniosła, a zamiast tego zapowiedziano kolejne (nota bene inteligentne) słuchawki. Okazuje się, że Microsoft ma w zanadrzu coś takiego... przynajmniej na papierze. O ile w zeszłym miesiącu opublikowano patent "stacji dokującej Skype" dla urządzeń Apple, o tyle kolejny patent w pewien sposób wygląda jak jego ewolucja.

Smart Speaker Skype

Z opisów wynika, że urządzenie pozwoli wykonywać połączenia Skype bez udziału PC, Maca czy telefonu. Mowa tu również o połączeniach wideo, jako że urządzenie będzie miało wbudowany projektor i kamerę. Sam głośnik ma typowy, cylindryczny kształt, przypominający Amazon Echo czy Apple HomePod. Ma on przy tym konstrukcję obrotową, dzięki której kamera może podążać za poruszającą się osobą.

Wbudowany projektor został z kolei zaprojektowany tak, by rzutować obraz na płaską powierzchnię, np. stół lub ścianę. Znajduje się tam też czujnik głębi, co teoretycznie może pozwolić na trójwymiarową rekonstrukcję sali konferencyjnej. Z informacji wynika, że jest to projektor Pico, dlatego udało się go umieścić w stosunkowo niewielkiej obudowie. Microsoft podaje też, że dwa tego typu urządzenia mogą pracować jednocześnie w różnych pomieszczeniach i równocześnie obsługiwać połączenie.

Urządzenie to, jeśli kiedykolwiek trafi na rynek, uczyniłoby w końcu z Microsoftu producenta inteligentnych głośników. Póki co jest on jedynie współodpowiedzialny za projekt Harman Kardon INVOKE.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.digitaltrends.com/home/microsoft-patent-projector-skype-enabled-smart-speaker/

Polecamy również w kategorii Skype