Microsoft wyjawił dane dotyczące sprzedaży tabletów Surface

Microsoft wyjawił dane dotyczące sprzedaży tabletów Surface

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
19:57
31.07.2013
2187 wyświetleń

Dochód ze sprzedaży tabletów Surface wyniósł do tej pory 853 mln dolarów. Dane te uwzględniają sprzedaż urządzeń w okresie od ich premiery do dnia 30 czerwca.

Choć od pojawienia się w sklepach pierwszych sztuk Surface RT minęło już kilka dobrych miesięcy, do tej pory Microsoft nie ujawniał żadnych oficjalnych danych dotyczących sprzedaży tych urządzeń, a co za tym idzie, wszelkie publikowane dane czerpaliśmy z badań i prognoz firm analitycznych. Teraz Microsoft w dokumencie wysłanym do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd wyjawił, że do dnia 30 czerwca - a więc nie uwzględniając jeszcze wprowadzonych obniżek cen - sprzedane tablety Surface przyniosły dochód w wysokości 853 mln dolarów.

Jako że są to jedyne liczby podane przez Microsoft, nie wiadomo jaką cześć tej kwoty stanowią tańsze tablety Surface RT, a ile droższe i z punktu widzenia wielu użytkowników bardziej wartościowe tablety Surface Pro. Podana kwota nie jest zbyt wysoka, zwłaszcza że - o czym informowaliśmy przy okazji publikacji danych rozliczeniowych Microsoft za ostatni kwartał - w wyniku zbyt dużej ilości wyprodukowanych sztuk, Microsoft stracił na tabletach Surface 900 mln dolarów.

Jak pisaliśmy wczoraj, zdaniem analityków Microsoft ma szansę nieco odkuć się w bieżącym okresie rozliczeniowym, a w przyszłości podbić nawet rynek tabletów, na którym urządzeń z systemem Windows, a więc także tabletów Surface, jest obecnie 4,5%.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.sec.gov/Archives/edgar/data/789019/000119312513310206/d527745d10k.htm

Polecamy również w kategorii Urządzenia