Menu kategorii
 • Microsoft wyjaśnia, jak będzie działać obsługa wielu kont w Teams

  Microsoft wyjaśnia, jak będzie działać obsługa wielu kont w Teams

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  18:24
  09.11.2020
  1702 wyświetlenia

  W zeszłym tygodniu powstało trochę zamieszania wokół planów nowej funkcji Teams. Według harmonogramu Microsoftu aplikacja na PC miała pozwolić przełączać się między kontami. I to akurat jest prawdą, tyle że początkowo nie podano, o jakiego rodzaju konta chodzi. Wyjaśnienie nadeszło dopiero później.

  Wsparcie dla wielu kont w Teams na Windows i macOS zacznie być wprowadzane 19 listopada. Okazuje się, że proces będzie podzielony na etapy, a pierwszy z nich da możliwość przełączania się tylko między jednym kontem służbowym/szkolnym a jednym kontem osobistym. Na oficjalnym forum Teams na UserVoice inżynier Teams wyjaśnia:

  Zespół inżynierski kontynuuje prace nad dodaniem obsługi wielu kont w klientach desktopowych. Najpierw uruchomimy wsparcie dla 1 konta służbowego/szkolnego i 1 konta osobistego, tak by użytkownicy mogli cieszyć się Teams w pracy i życiu osobistym obok siebie. Wsparcie dla wielu kont służbowych nadal jest opracowywane i nadejdzie w późniejszym terminie.

  Innymi słowy możliwość dodawania wielu kont służbowych i przełączania się między nimi nadal jest w planach, ale nie spodziewamy się, by nadeszła przed końcem roku. Microsoft dodaje też, że aplikacja Teams będzie wizualnie rozróżniać doświadczenia służbowe i osobiste, otwierając je w osobnych oknach.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.onmsft.com/news/some-updates-on-multiple-accounts-coming-to-microsoft-teams

  Polecamy również w kategorii Teams