Microsoft Teams na PC pozwoli przełączać się między kontami

Microsoft Teams na PC pozwoli przełączać się między kontami

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:32
04.11.2020
5639 wyświetleń

Microsoft pracuje nad kolejną funkcjonalnością desktopowego klienta Teams, która jest mocno pożądana przez użytkowników, a jednocześnie od dłuższego czasu jest dostępna w aplikacji mobilnej. Ledwie wczoraj pisaliśmy o pracach nad odpowiedziami na konkretne wiadomości z cytowaniem, a dziś do tego dokładamy przełączanie się między profilami.

Nowa funkcjonalność według harmonogramu zmian w Microsoft 365 ma trafić do "Zespołów" w grudniu tego roku. Na chwilę obecną desktopowa aplikacja Teams nie wspiera logowania na wielu kontach, a użytkownicy nie mają opcji zapisania dwóch kont jednocześnie. Jeśli zatem pracujemy w dwóch firmach lub po prostu w oparciu o więcej niż jedną subskrypcję, pozostaje nam jedynie wylogowanie się i ponowne zalogowanie bądź też używanie Teams w przeglądarce i samodzielnej aplikacji — w każdym z tych miejsc na innym koncie. Istnieją również nieoficjalne sposoby na otwieranie wielu instancji Teams jednocześnie. Jest to możliwe z wykorzystaniem aplikacji PWA utworzonych w Edge.

Wygląda na to, że Microsoft pracuje już aktywnie nad zniwelowaniem tych ograniczeń. Aby zaoszczędzić użytkownikom kłopotu, firma przygotowuje wsparcie dla wielu kont w pojedynczej aplikacji. Pozwoli ono dodawać więcej kont, zmieniać ich obrazy profilowe i łatwo przełączać się między nimi w Ustawieniach. Powinno działać to podobnie, jak w innych platformach, np. Slack.

Podczas gdy funkcjonalność jest już wspierana na telefonach i tabletach, pozostaje nadal jedną z najbardziej wyczekiwanych na PC. Widać to wyraźnie po setkach komentarzy na forum UserVoice z ostatnich sześciu miesięcy. Co więcej, ów request powstały w 2017 roku zdobył poparcie ponad 28 tysięcy użytkowników Teams.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-teams-users-will-soon-be-able-to-switch-between-multiple-accounts

Polecamy również w kategorii Teams