Microsoft wyjaśnia, dlaczego NIE powinniśmy kupować Office 2019

Microsoft wyjaśnia, dlaczego NIE powinniśmy kupować Office 2019

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:33
06.02.2019
1522 wyświetlenia

Office 2019 jest cenną aktualizacją dla tych klientów, którzy nie są jeszcze gotowi na chmurę. Microsoft pamięta o nich, ale jednocześnie stara się ich skłonić do przesiadki na Office 365. Dla przeciętnego klienta różnice między wydaniem pudełkowym a subskrybowanym nie są do końca jasne. Można je porównać do dwóch na pierwszy rzut oka identycznych bliźniaków. Tak właśnie postąpił Microsoft w nowej serii wideo. Szybko okazuje się, że bliźniacy identyczni są tylko pozornie.

Na zamieszczonych poniżej klipach możecie zobaczyć, jak Microsoft zleca prawdziwym bliźniętom wykonanie tych samych zadań, ale z użyciem różnego oprogramowania. The Twins Challenge: Office 365 vs. Office 2019 zaczynamy od pierwszego wyzwania z udziałem Worda. Polega ono na edycji życiorysu, dodaniu istotnych umiejętności i wysłaniu go do rekruterów. Jak poradzą sobie z tym obie wersje Office?

Drugie wyzwanie bierze na celownik Excela. Bliźniacy mają za zadanie uzupełnić arkusz danymi o 50 stanach USA, tj. podać ich stolice, populacje i największe miasta. O przewadze połączonego z chmurą Office 365 w tego typu zadaniach nie trzeba nawet wspominać.

Trzecie wyzwanie otrzymały bliźniaczki, które miały doprowadzić w połowie ukończoną prezentację PowerPoint do perfekcji. Kroki znów były trzy: zaprojektowanie slajdów, zamiana pisma odręcznego na tekst i zamiana rysunków odręcznych na kształty.

Przesłanie wydaje się jasne - Microsoft chce, byśmy wybrali Office 365, bo jest zwyczajnie lepszy. Office 365 dostaje regularne aktualizacje, podczas gdy "wieczysty" Office 2019 jest niejako zamrożony w czasie. Office 2019 był opóźniony pod względem funkcji w stosunku do Office 365 już w dniu premiery, a tych braków siłą rzeczy nigdy nie nadrobi. Jeśli interesuje Was pogłębiona analiza różnic (ale i podobieństw) między tymi dwoma produktami, to zapraszamy do lektury naszego artykułu: Office 2019 to właściwie już Office 365?

Wszystkie produkty Microsoft w jednym miejscu - Sklep CentrumXP


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-explains-why-you-shouldnt-buy-office-2019

Polecamy również w kategorii Office 2019