Microsoft współtwórcą blockchainowego rozwiązania do zarządzania tantiemami

Microsoft współtwórcą blockchainowego rozwiązania do zarządzania tantiemami

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:39
22.06.2018
1329 wyświetleń

Oferta blockchainowa Azure znajduje kolejnych klientów - niedawno pisaliśmy o pierwszej na świecie blockchainowej platformie ubezpieczeń morskich czy projekcie ID2020. Po technologię łańcucha bloków sięgnął teraz Ernst & Young, by tworzyć platformę do zarządzania prawami autorskimi i tantiemami w przemyśle rozrywkowym i medialnym. Czy zrewolucjonizuje to biznes pod względem efektywności?

Microsoft Azure Blockchain

Blockchain wydaje się rozwiązaniem idealnym, by utrzymać w ryzach miliony transakcji, opiewających na miliardy dolarów - tyle bowiem wydarza się każdego miesiąca w świecie tantiem. Jest on dość skomplikowany zarówno dla twórców własności intelektualnej, jak i osób liczących należności - liczenie odbywa się bowiem w dużym stopniu ręcznie i jest zarządzane poprzez źródła danych offline. Microsoft wraz z EY twierdzą, że ich nowe rozwiązanie zwiększy zaufanie i przejrzystość między branżowymi graczami, a także znacząco zredukuje niewydolność w procesach zarządzania prawami i należnościami, eliminując konieczność ręcznego wprowadzania i kontrolowania danych.

Co więcej, ich wspólna technologia zmniejszy też czas oczekiwania na wyniki. By je poznać, nie trzeba będzie czekać tygodniami. Praktycznie każdy w sieci łańcuchowej będzie mógł sprawdzać stan transakcji z widocznością w czasie niemal rzeczywistym. Jak twierdzi Ernst & Young, na niektóre z tego typu wyników trzeba czekać nawet 45 dni albo więcej. Blockchain umożliwi z kolei generowanie rozliczeń dziennych i używanie danych terminowych, które poprawią jakość prognozowania.

Microsoft Azure Blockchain

"Zawsze szukamy sposobów, by wprowadzać nowe technologie do wszystkich aspektów naszego biznesu. Szansa współpracy z EY i Microsoft nad przypadkami użycia łańcucha bloków w domenie cyfrowych kontraktów i tantiem jest naprawdę ekscytująca" - powiedział Loic Amans, SVP Finance & Strategic Planning w Ubisoft. Więcej na temat blockchainowej oferty Microsoftu w Azure przeczytacie tutaj.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-and-ey-announce-blockchain-based-royalties-management-for-media-industry/

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure