Microsoft wspiera Epic Games w batalii sądowej z Apple

Microsoft wspiera Epic Games w batalii sądowej z Apple

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
12:50
24.08.2020
1767 wyświetleń

Microsoft zadeklarował poparcie Epic Games w procesie przeciwko Apple. Co zaskakujące, gigantowi nie chodzi tyle o usunięcie Fortnite z App Store, co o usunięcie wsparcia dla Unreal Engine na platformach iOS i macOS.

Po tym, jak Epic złożył pozew związany z wycofaniem jego gry z App Store, Apple odpowiedział groźbą usunięcia Unreal Engine z jego platform. Unreal Engine to popularny silnik używany przez tysiące gier i aplikacji, również na iOS i macOS. Bez jego wsparcia wszystkie te gry i aplikacje musiałyby zostać przepisane na innym silniku, co z punktu widzenia ekonomicznego jest kompletnie nieopłacalne dla deweloperów.

Przerwanie możliwości Epic do rozwijania i obsługiwania Unreal Engine na iOS lub macOS przez Apple zaszkodzi twórcom gier i graczom — wyjaśnia Microsoft w swoim wniosku sądowym. Zwraca też uwagę, że Unreal Engine jest kluczową technologią dla wielu twórców gier, w tym dla Microsoftu. Przykładowo jego Forza Street dostępna na iOS również korzysta z tego silnika. Z pełną treścią wniosku można zapoznać się tutaj.

Warto dodać, że na antykonkurencyjne praktyki Apple'a skarżą się też inni wydawcy. W ostatnim czasie ich ofiarą padł WordPress, którego Apple zmusza do zainstalowania jego własnego systemu zakupów w aplikacji, tak by mógł pobierać 30% marży. Wcześniej to samo przydarzyło się CoughDrop, dużo mniejszemu graczowi. Aplikacja wymagająca zewnętrznej subskrypcji była darmowa przez 4 lata, aż Apple uznał, że jej poprawki błędów są wrogie. Wycofał się z tego stanowiska dopiero po dodaniu iap (In-App Purchase).


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-supports-epic-apple/

Polecamy również w kategorii Apple