Microsoft wreszcie chce rozwiązać "nieistniejący" problem z menu Start w Windows 10

Microsoft wreszcie chce rozwiązać "nieistniejący" problem z menu Start w Windows 10

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
08:43
14.10.2019
2038 wyświetleń

We wrześniu Microsoft postanowił magicznie pozbyć się problemu z menu Start i wyszukiwaniem w Windows 10. To magiczne zaklęcie to po prostu magia ignorancji - gigant wykreślił problem z listy błędów i ogłosił sukces. Problem jednak powrócił, co oczywiście nie było żadnym zaskoczeniem. Wiele wskazuje na to, że Microsoft wreszcie zabierze się za prawdziwe rozwiązanie, które pojawi się pod koniec października.

Informacja o tym pojawiła się w Microsoft Answers i umieścił ją tam jeden z programistów giganta w odpowiedzi na zapytanie użytkownika. Nadal jest to rozwiązanie nieistniejącego oficjalnie problemu, bo lista zmian ostatniej aktualizacji KB4517389 nadal nie zawiera żadnych znanych błędów. O ile jest to prawda, to możemy się spodziewać odpowiedniej wzmianki w najbliższym czasie. Jeśli Microsoft faktycznie chce naprawić ten błąd, to po co do tej pory udawał, że go nie ma?

To nie wszystkie problemy z Windows 10, które Microsoft obecnie bada. Kompilacja 18999, udostępniona w Fast Ring dla May 2019 Update, poza bardzo ciekawymi nowościami, dodaje też irytujący bug, który zgłaszany jest przez wielu użytkowników. Bug ten sprawia, że przycisk wyłączania systemu nie działa tak, jak powinien, a w zasadzie nie działa wcale. Po jego kliknięciu ekran staje się czarny, ale komputer nadal jest uruchomiony. W przeciwieństwie do powyższego błędu z menu Start, ten problem Microsoft oznaczył jako znany i już pracuje nad jego rozwiązaniem.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/kb-4517389-causes-critical-error-when-using-start/ae473b3c-ae57-4e1a-8c55-c727cd16fabd

Polecamy również w kategorii Windows 10