Microsoft wprowadza Office 365 do Mac App Store

Microsoft wprowadza Office 365 do Mac App Store

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
22:09
04.06.2018
0 komentarzy
979 wyświetleń

W ostatnich latach Microsoft zrobił ogromne postępy, umieszczając swoje aplikacje na platformach konkurencji, a teraz jest gotów na podbój kolejnej: macOS. Podczas dzisiejszego eventu WWDC 2018, na którym padły m.in. zapowiedzi nowych wersji iOS, macOS, watchOS i tvOS, Apple ujawniło, że Office 365 będzie dostępny w odświeżonym Mac App Store jeszcze w tym roku. Innymi słowy pakiet Office zainstalujemy na komputerach Mac jednym kliknięciem.

Mac App Store - Office 365

Dotychczas Microsoft wyrażał jedynie chęci wprowadzenia Office 365 do własnego sklepu, Microsoft Store, ale gdy tego już dokonał, postanowił najwyraźniej ustandaryzować dystrybucję także na innych platformach. O nadchodzącej ofercie poinformował dziś sam Apple: "Mac App Store oferuje już największy katalog aplikacji Mac, a dołączy do niego jeszcze więcej świetnych aplikacji. Wśród aplikacji, które nadejdą wkrótce, są Office od Microsoft, Lightroom CC od Adobe, BBEdit od Bare Bones, Transmit od Panic, Live Studio od Snap Inc. i House Party."

Apple cytuje również wypowiedź Kirka Koenigsbauera, CVP w Microsoft: "Office 365 dostarcza najlepszych możliwych światów dla użytkowników Maca - doświadczenia produktywnego Office, które trudno pomylić z czymkolwiek innym, ale zaprojektowanego specjalnie dla Maców. Jesteśmy podekscytowani, zapewniając naszym wspólnym klientom łatwy dostęp do pobierania i aktualizacji, wprowadzając Office do nowo przeprojektowanego Mac App Store".

Office 365 jest oczywiście dostępny dla urządzeń Mac i nie musi temu pośredniczyć App Store. Co więcej, Microsoft prowadzi nawet program Office Insider zorientowany na ten ekosystem. Obecność pakietu w sklepie wniesie jednak całe doświadczenie na nowy poziom, upraszczając zarówno pobieranie, jak i aktualizowanie aplikacji.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.apple.com/newsroom/2018/06/apple-previews-all-new-mac-app-store/

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor