Microsoft uśmierca aplikację Xbox One SmartGlass na PC

Microsoft uśmierca aplikację Xbox One SmartGlass na PC

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:31
11.05.2021
1218 wyświetleń

Aplikacja Xbox One SmartGlass rekomendowana jest przez Microsoft jako idealny dodatek do Xbox One zarówno wtedy, gdy znajdujemy się we własnym pokoju, jak też gdy jesteśmy poza domem. Pozwala łączyć się z konsolą i ją kontrolować, pozostawać kontakcie z graczami i korzystać z ulubionych gier. Tak przynajmniej było dawniej. Teraz gigant przygotowuje użytkowników do rozstania z apką, która znalazła godną następczynię.

Będziemy wygaszać aplikację Xbox One SmartGlass na PC, zaczynając od czerwca. Oznacza to, że apka SmartGlass będzie usunięta z Windows Store i nie będzie przyszłych aktualizacji dla tych, którzy mają ją już pobraną na swoje urządzenia. Możecie nadal używać aplikacji Xbox dla PC z Windows 10, aby odkrywać i pobierać nowe gry z Xbox Game Pass, podglądać, w co grają znajomi, i czatować z nimi na PC, urządzeniach mobilnych i konsolach Xbox.
— Jonathan Hildebrandt, Director of Program Management w Xbox Experiences, Microsoft

W razie potrzeby apkę można nadal pobrać z Microsoft Store, choć ciężko znaleźć ku temu racjonalny powód, gdy w zanadrzu dostępna jest nowoczesna i często aktualizowana aplikacja Xbox.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2021/05/11/may-2021-xbox-update/

Polecamy również w kategorii PC