Microsoft sporo zainwestował w... platformę hakerską

Microsoft sporo zainwestował w... platformę hakerską

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
15:39
13.04.2017
2432 wyświetlenia

Synack ogłosił zebranie 21,25 mln dolarów w trzeciej serii finansowania prowadzonej przez Microsoft Ventures. Przedstawiciele firmy z Redmond zasiądą też w radzie nadzorczej Synack. Inwestycja zostanie wykorzystana do dalszego rozwoju Synack Platform, jej skalowania w regionach USA, Europy i Azji-Pacyfiku (APAC), a także do zatrudniania i inwestycji w najbardziej utalentowanych hakerów na świecie.

Będący napędzaną przez hakerów platformą śledczą, Synack odgrywa krytyczną rolę w ochronie największych na świecie firm i instytucji rządowych. Z wykorzystaniem globalnej, crowdsourcingowej sieci, do której należą profesjonalni, "etyczni" hakerzy (w środowisku znani jako white hats), firma dostarcza swoim klientom ofensywnego wsparcia jako aktywnego dodatku do istniejących linii obrony.

"Najlepszą obroną jest dobry atak. Firmy mogą jedynie iść krok dalej, by nie zostać pokonanymi w ich własnej grze. Wprowadzenie do rady Microsoft Ventures, HPE i Singtel Innov8 podkreśla ich trwające inwestycje w bezpieczeństwo ich produktów i klientów. Mamy podobną wizję przyszłości cyberbezpieczeństwa i widzimy ogromne możliwości rozwoju platformy i skalowania kanałów rynkowych" - mówi Jay Kaplan, CEO i współzałożyciel Synack.

Jak dodaje Nagraj Kashyap, CVP grupy Microsoft Ventures, "tradycyjne testy bezpieczeństwa stawiają wiele wyzwań, do których Synack podchodzi z otwartą przyłbicą i innowacyjnym, crowdsource'owym nastawieniem. Bazując na ich wysokiej już pozycji na rynku i historii współpracy z klientami korporacyjnymi z listy Fortune 500, wyczekujemy z niecierpliwością, co jeszcze uda im się osiągnąć".


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-ventures-invests-in-synack-the-first-hacker-powered-intelligence-platform/

Polecamy również w kategorii Bezpieczeństwo