Microsoft rozszerza blockchainową ofertę Ethereum on Azure

Microsoft rozszerza blockchainową ofertę Ethereum on Azure

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:54
20.03.2018
1327 wyświetleń

Firmy z całego świata sięgają po technologię łańcucha bloków, by rozwiązywać różne problemy. Wiele z nich zaczęło nawet budować własne blockchainowe scenariusze produkcyjne. By zaoferować im wsparcie, Microsoft wprowadził do swojej oferty Ethereum on Azure kilka nowych rozwiązań. To pierwsza część aktualizacji zorientowanych na wykorzystanie sieci Blockchain w zastosowaniach komercyjnych.

Ethereum on Azure - Blockchain

"Obserwujemy spore zainteresowanie klientów rozwiązaniami Blockchain dostępnymi w Azure Marketplace. Jako że klienci budują produkcyjne scenariusze Blockchain, rozumiemy, że niezawodność sieci i monitorowanie jej stanu są coraz ważniejsze. Dziś z przyjemnością ogłaszamy znaczące rozszerzenia naszej oferty Ethereum on Azure" - pisze Cody Born, Software Engineer w Microsoft Azure. Wprowadzone dziś rozszerzenia sprowadzają się zasadniczo do trzech punktów:

  • Wysoka dostępność sieci Blockchain: łańcuch bloków tworzy zdecentralizowaną sieć, a dostępność węzłów użytkownika w procesie konsensusu ma dla bezpieczeństwa i uczciwości istotne znaczenie. Aby zapewnić wysoką dostępność, Microsoft wprowadził międzyregionalne Azure VM Scale Sets (Azure VMSS) i Azure Managed Disks. W przypadku awarii węzła usługa Azure VMSS automatycznie go odzyska i dołączy z powrotem do sieci Ethereum. Ponieważ aktywne węzły mogą się z biegiem czasu zmieniać, Azure dba o utrzymanie właściwej listy węzłów rozruchowych, pozwalając innym członkom dołączać do sieci.
  • Uproszczone doświadczenie wdrażania: Wybór odpowiedniej topologii sieci dla scenariusza może być trudny, dlatego Microsoft dokonał konsolidacji różnych topologii sieci Ethereum w jedno doświadczenie, które pozwala użytkownikom przejść przez opcje wdrażania i wyświetla tylko te informacje, które są ważne dla konkretnego scenariusza.
  • Monitorowanie i wsparcie operacyjne: w świecie DevOps sieć Blockchain nie może być martwym punktem w na mapie architektury aplikacji. W odpowiedzi na potrzeby monitorowania, rejestrowania i analizowania stanu sieci i łańcucha bloków, Azure zyskał wsparcie dla wdrażania indywidualnie dostosowanego panelu kontrolnego do monitorowania telemetrii infrastruktury Blockchain. Pozwala to obecnie monitorować i tworzyć niestandardowe alerty dotyczące procesora, pamięci i pojemności dysku w węzłach „kopiących” i transakcyjnych.

Microsoft poinformował też o nowym szablonie pozwalającym wdrażać infrastrukturę na potrzeby niezależnej sieci testowej, dodać nową sieć konsorcjum lub nowego członka do istniejącej sieci. Aktualnie pojedynczy członek konsorcjum ma możliwość rozstawiania „śladów” Blockchain w wielu regionach, by osiągnąć redundancję i możliwość sprawniejszego odzyskiwania po awarii. Ethereum on Azure znajdziemy w Azure Marketplace, gdzie dostępne są też dodatkowe materiały.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://azure.microsoft.com/en-us/blog/improved-multi-member-blockchain-networks-now-available-on-azure/

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure