Microsoft przejmuje kontrolę nad Androidem na Surface Duo

Microsoft przejmuje kontrolę nad Androidem na Surface Duo

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:42
07.07.2020
1480 wyświetleń

Jak wiadomo, Surface Duo działa pod kontrolą specjalnej wersji Androida. Za jej dostosowywanie odpowiada m.in. Movial, fińska firma zajmująca się inżynierią oprogramowania i usługami designu, specjalizująca się w urządzeniach mobilnych i wbudowanych. Teraz jej lokalne operacje przejmuje Microsoft, co zapewni mu bezpośrednią kontrolę nad systemem.

W ostatnim czasie Movial zajmował się dostarczaniem Microsoftu zewnętrznych usług dla prac nad Android OS na urządzenia Surface Duo. Przejęcie firmy (lub tylko jej konkretnych oddziałów) da gigantowi z Redmond możliwość utworzenia wewnętrznego zespołu odpowiedzialnego za dalszy rozwój tej implementacji. Movial pracował też podobno z Microsoftem nad prototypową wersją smartfona. Teraz gigant nie będzie musiał zlecać tych prac zewnętrznemu partnerowi i będzie mógł zrobić więcej na własnym podwórku.

Szczegóły finansowe przejęcia nie są znane, niemniej jednak wiadomo, że lokalne biznesy Movial w USA, Rumunii i Tajwanie są teraz własnością Microsoftu. Dodatkowo biuro firmy w Jassy w Rumunii posłuży jako czwarte centrum badawcze i rozwojowe Microsoftu w tym państwie. Gigant wciela również 60 pracowników Movial do swojego działu Devices, gdzie będą pracowali nad ulepszeniami urządzeń opartych na Androidzie. Oczekuje się, że ów nowy zespół będzie rozwijał także Androida na Surface Duo V2, nad którym podobno trwają już prace.

Według nieoficjalnych doniesień Microsoft przymierza się do premiery Surface Duo, która może nastąpić w najbliższych tygodniach. W rzeczywistości wcale nie musi do niej dojść tak szybko. Bezpieczniej byłoby zakładać, że Surface Duo trafi do sprzedaży w okresie jesiennym czy też przedświątecznym.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-buys-movial-a-software-firm-thats-reportedly-building-android-os-for-surface-duo

Polecamy również w kategorii Surface Duo