Menu kategorii
 • Microsoft ponownie zaskakuje nową kompilacją Windows 10

  Microsoft ponownie zaskakuje nową kompilacją Windows 10

   Krzysztof Kapustka
  Krzysztof Kapustka
  20:35
  02.07.2015
  4841 wyświetlenie

  Microsoft przygotował dla użytkowników kolejną, trzecią już w tym tygodniu niespodziankę w postaci nowego buildu Windows 10. Kompilacja o numerze 10162 powinna być już dostępna do pobrania w ramach tzw. Szybkiego kręgu aktualizacji.

  O dostępności nowej kompilacji systemu poinformował ponownie sam Gabe Aul, zagnieżdżając w swoim wpisie na Twitterze odnośnik do oficjalnego blogu Windows. Jak czytamy we wpisie na blogu, zespół Windows znajduje się już na tym etapie tworzenia nowego produktu, gdzie praktycznie każdy nowy build spełnia kryteria wewnętrznych testów korporacji, pozwalających udostępnić go szerokiemu gronu odbiorców.

  Jako że programiści nie implementują już żadnych nowych funkcjonalności, w porównaniu do starszych kompilacji systemu jest im znacznie łatwiej przygotowywać kompletne i solidnie przygotowane wydania poglądowe Windows 10. Tym samym firma dysponuje obecnie sporą liczbą kompilacji wewnętrznych, z których większość z powodzeniem mogłaby ujrzeć światło dzienne.

  Liczba publikowanych w ostatnim czasie kompilacji jest stosunkowo duża. I choć użytkownicy chętnie pozyskiwaliby nowy build każdego kolejnego dnia, Microsoft musi dać nam czas na przetestowanie także wielu dodatkowych komponentów systemu, takich jak OneDrive, usługi indeksowania czy proces uaktualniania w tle, byśmy mogli przesłać na ich temat swoje uwagi oraz zgłosić do firmy ewentualne błędy.

  Choć dopiero co testerzy Windows otrzymali dostęp do kompilacji 10159, z uwagi na nadchodzący długi weekend w Stanach Zjednoczonych Microsoft zdecydował się udostępnić użytkownikom jeszcze nowszy build. Jak informuje Gabe, wewnętrzne pomiary telemetryczne jasno pokazują, że kompilacja 10162 w porównaniu do swojego poprzednika jest jeszcze bardziej stabilna, bardziej wydajna, pozwala wydłużyć czas pracy na baterii, a przy tym cechuje się największą jak dotąd kompatybilnością.

  A co z oczekującymi na nowy build testerami korzystającymi z Wolnego kręgu aktualizacji? Microsoft rozważa udostępnienie im właśnie kompilacji 10162, przy czym zespół musi jeszcze upewnić się, że nie zawiera on żadnych większych usterek. W tym z resztą pomóc mają mu właśnie testerzy korzystający z Szybkiego kręgu aktualizacji. Jeśli wszystko będzie w porządku, build ten, również w formie obrazu ISO, powinien zostać udostępniony publicznie na początku przyszłego tygodnia.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło:

  Polecamy również w kategorii Windows 10