Menu kategorii
 • Microsoft podnosi ceny Office 2019 dla użytkowników komercyjnych

  Microsoft podnosi ceny Office 2019 dla użytkowników komercyjnych

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  23:11
  26.07.2018
  2844 wyświetlenia

  Microsoft zapowiedział szereg zmian w programie i portfolio produktów w ramach strategii Modern Commerce. Zmiany wejdą w życie 1 października 2018 r. i, jak twierdzi firma, zapewnią większą przejrzystość i spójność w kanałach sprzedaży. Obecnie ceny różnią się w zależności od kanału, natomiast po wprowadzeniu zmian sytuacja się odmieni. Ma to jednak drugą stronę - wzrosną ceny licencji komercyjnych Office 2019.

  Office 2019

  Począwszy od 1 października, Microsoft dostosuje ceny swoich programów licencyjnych dla produktów on-premise i w chmurze. "Zmiany te ukażą korzyści naszych cen dla świata cloud-first, pomogą nam podążać od programo-centrycznej w kierunku kliencko-centrycznej struktury cenowej i stworzą większą spójność i przejrzystość w naszych kanałach zakupowych" - oznajmił Microsoft. Zmiany cenowe obejmą:

  • Ustanowienie pojedynczej, stałej ceny startowej dla wszystkich programów dopasowanych do Web Direct dla usług online (OLS).
  • Usunięcie programowych rabatów (Level A i Open Level C) w Enterprise Agreement (EA)/EA Subscription, MPSA, Select/Select Plus i programach Open (Open, Open Value, Open Value Subscription).
  • Wyrównanie cen dla rządu dla usług on-premise i online do najniższej ceny komercyjnej w EA/EAS, MPSA, Select Plus i Open Programs.
  • Dostarczenie nowo zaprojektowanego Customer Price Sheet, który lepiej nakreśli sposób, w jaki ustalana jest cena dla klienta (tylko EA/EAS).
  • Wzrost cen komercyjnych Office 2019 o 10% w stosunku do obecnych cen on-premise. Wzrost obejmie klienta Office, Enterprise CAL, Core CAL i produkty serwerowe.

  Zmiany będą dotyczyć też nazewnictwa i cen Windows 10 Enterprise:

  • E3 będzie się odnosić tylko do oferty na użytkownika - Windows 10 Enterprise E3 per User stanie się Windows 10 Enterprise E3.
  • Windows 10 Enterprise E3 per Device stanie się Windows 10 Enterprise.
  • Cena Windows 10 Enterprise zostanie podniesiona do poziomu ceny Windows 10 Enterprise E3.
  • Oferta Windows 10 Enterprise E5 per device zostanie zakończona.

  Wszystkie te zmiany znajdą odzwierciedlenie w cennikach w październiku tego roku i będą widoczne poglądowo w cennikach z września.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://blogs.partner.microsoft.com/mpn/announcing-price-adjustments/

  Polecamy również w kategorii Office 2019