Microsoft otworzył źródła ciemnego motywu. Można go używać w aplikacjach na iOS

Microsoft otworzył źródła ciemnego motywu. Można go używać w aplikacjach na iOS

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
19:07
04.02.2020
721 wyświetlenie

Ciemny motyw ogarnął w zeszłym roku cały Office, również w wydaniu mobilnym. Teraz gigant otwiera źródła jednej z jego implementacji — w Outlook na iOS — aby umożliwić jego ponowne wykorzystanie w innych aplikacjach na ten system.

Biblioteka ciemnego motywu używana w iOS-owej wersji Outlook Mobile przeszła na Open Source i jest dostępna w GitHub. Oznacza to, że programiści mogą skorzystać z tego rozwiązania we własnych aplikacjach na iOS 11, tworzonych przy użyciu Swift 5 lub Xcode 11 (lub nowszych). DarkModeKit, bo tak nazywa się to wydanie, został zaprojektowany i stworzony, zanim Apple wypuściło swój własny, oficjalny ciemny motyw. Zestaw ten zapewnia mechanizm obsługi ciemnego motywu w aplikacjach na iOS 11+ (w tym iOS 13).

Microsoft zaczął udostępniać ciemny motyw w Outlook na iOS w sierpniu, czyli miesiąc przed premierą iOS 13. Powstał on w oparciu o rozwiązania, które teraz udostępnia w ramach DarkModeKit. Zapewnia on prosty w użyciu API, który może być podpięty do aplikacji bez wprowadzania skomplikowanych modyfikacji w kodzie. W rzeczywistości mechanizm ten tworzy dynamiczne kolory, podobnie jak robi to Apple w iOS 11 i nowszych wersjach. W pliku readme opisano sposoby dodania DarkModeKit do projektu, zdefiniowania kolorów i realizacji bardziej złożonych scenariuszy.

Microsoft zaznacza, że projekt jest otwarty na sugestie i kontrybucje, a także podlega regułom Microsoft Open Source Code of Conduct.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-open-sources-library-for-bringing-dark-mode-to-ios-apps

Polecamy również w kategorii Open Source