Microsoft ogłosił ogólną dostępność Azure Government Top Secret

Microsoft ogłosił ogólną dostępność Azure Government Top Secret

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:40
16.08.2021
1985 wyświetleń

W grudniu 2020 r. Microsoft ogłosił Azure Government Top Secret, nową usługę w chmurze skierowaną do rządu USA. Dziś poinformował o jej ogólnej dostępności. Jest to znaczący kamień milowy, jeśli chodzi o dostarczenie usług Azure klientom rządowym posługującym się wszystkimi stopniami niejawności danych, wliczając w to klasyfikację "ściśle tajne".

Obecnie w ramach Azure Government Top Secret dostępnych jest ponad 60 usług Azure, a wkrótce pojawią się kolejne. Microsoft podkreślił, że uzyskał autoryzację do działania (Authorization to Operate — ATO) infrastruktury Azure Government Top Secret zgodnie z dyrektywą Intelligence Community Directive (ICD) 503 oraz obiektów akredytowanych zgodnie ze standardami ICD 705. W sumie w Azure Government Secret działa już 73 usług, a kolejne będą dodawane zgodnie z priorytetami.

Czy to na morzu, na lądzie, w powietrzu, w kosmosie czy w cyberprzestrzeni, dzisiejsi przywódcy misji stoją przed wspólnym zestawem wyzwań — jak zrozumieć bezprecedensowy napływ danych z wielu różnych źródeł, jak zmodernizować istniejącą infrastrukturę, aby zapewnić sprawność dziś i jutro, oraz jak chronić dane, zasoby i ludzi w szybko zmieniającym się globalnym krajobrazie zagrożeń?

Oprócz 95% firm z listy Fortune 500, które korzystają z Azure, liderzy misji wybierają Azure, aby dostarczać rządowi wiodące na rynku innowacje komercyjne, umożliwiając szybszy wgląd w dane, większą elastyczność i interoperacyjność w celu spełnienia wymagań misji oraz ujednolicone możliwości cyberbezpieczeństwa w celu ochrony najważniejszych danych w kraju.

— Tom Keane, CVP Azure Global, Microsoft Azure

Nowe regiony Azure dla danych ściśle tajnych zawierają m.in. takie rozwiązania, jak Azure Data Lake, Azure Cosmos DB, Azure HDInsight, Azure Cognitive Services i wiele innych. Dla Microsoftu uzyskanie zgodności Azure z certyfikatem Top Secret jest zwieńczeniem (ale nie końcem!) współpracy z Departamentem Obrony, która trwa już od ponad 40 lat.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://azure.microsoft.com/en-us/blog/azure-government-top-secret-now-generally-available-for-us-national-security-missions/

Polecamy również w kategorii Microsoft Azure