Microsoft odpowiada na krytykę nowego Skype i zapowiada zmiany

Microsoft odpowiada na krytykę nowego Skype i zapowiada zmiany

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:03
24.08.2018
2602 wyświetlenia

Na początku sierpnia Microsoft odwołał plany odesłania Skype w wersji 7.0 na emeryturę, co miało nastąpić 1 września. Firma przyjęła sporo negatywnego feedbacku o zbyt daleko posuniętych uproszczeniach w nowej wersji 8. Wiadomo, że "klasyczny" Skype pożyje jeszcze trochę, tymczasem Microsoft dostosowuje następną wersję, by w końcu zadowolić użytkowników. Można rzec, że "nowy" Skype to owoc feedbacku. Podyktowanych nim zmian będzie naprawdę wiele! Sprawdźmy, co dokładnie się zmieni.

Zapowiadając nadchodzące zmiany, Microsoft podziękował użytkownikom Skype za ich feedback: Wasza opinia ma głębokie znaczenie i pomaga nam iść do przodu z naszymi priorytetami. Jesteśmy zobowiązani do uczynienia Skype najlepszą i najpotężniejszą platformą komunikacyjną, jaka istnieje, by łączyć grupy pracowników, rodziny, przyjaciół i klasy na całym świecie. Zmiany w nowym Skype można podzielić na dwie kategorie - usprawnień w obszarach połączeń, wiadomości i logowania oraz dalszych prac nad przywróceniem brakujących funkcji.

Usprawnienia połączeń, wiadomości i logowania jako główny priorytet

Dzwonienie i wysyłanie wiadomości to podstawa Skype. Wierzymy, że każde pojedyncze połączenie i wiadomość muszą być niezawodne i wydajne - twierdzi Microsoft. Kierując się opiniami klientów, nieustannie badamy zgłaszane problemy w podstawowych obszarach. Priorytetowe zadania w tych obszarach to:

  • Łatwe logowanie. Nie szkodzi też, jeśli zapomnimy hasła. Skype pomoże nam wtedy zalogować się z powrotem.
  • Wyraźne połączenia głosowe i bezbłędne wideo bez względu na to, czy w rozmowie uczestniczą 2, czy 20 osób.
  • Szybkie i niezawodne wysyłanie wiadomości, gdziekolwiek jesteśmy.
  • Łatwe zarządzanie kontaktami - tymi, które chcemy zatrzymać, i tymi, które chcemy zablokować.

Dalsze prace nad kluczowymi funkcjami, których brakuje w nowym Skype

Było kilka kluczowych funkcji, których nie dokończyliśmy dodawać do nowego Skype'a (wersja 8+) - przyznaje Microsoft, zobowiązując się do ich implementacji. Te brakujące funkcje to przede wszystkim:

  • Podzielony widok okien w Skype dla Windows 10, dzięki czemu można zobaczyć wiele okien czatu w tym samym czasie.
  • Zmiana rozmiaru czcionki czatu.
  • Wyszukiwanie wiadomości w czacie.
  • Ulepszenia statusu - to, jak inni widzą nasz status online.
  • Ustawienia prywatności (konfiguracje połączeń telefonicznych), czyli więcej kontroli nad tym, kto może do nas zadzwonić.
  • Łatwiejsze dodawanie numeru telefonu jako kontakt.

Microsoft poinformował też, że oprócz usprawnień podstawowych funkcji i dodawania tych brakujących skupia się na implementacji całkiem nowych, mocno wyczekiwanych funkcjonalności, takich jak funkcja nagrywania połączeń czy SMS Connect, rozwijany w programie Insider. SMS Connect umożliwia czytanie i odpowiadanie na wiadomości SMS z systemu Android na komputerze. Po fazie testów i konsultacji ze specjalistami Microsoft zamierza udostępnić tę funkcję wszystkim użytkownikom Skype.

Widzimy zatem, że Microsoft poważnie potraktował opinie użytkowników i bardzo możliwe, że Skype 8 mimo kiepskiego startu będzie aplikacją na tyle dopracowaną i bogatą, że szybko zapomnimy o starszych wersjach.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://answers.microsoft.com/en-us/skype/forum/skype_newsms/thank-you-for-your-

Polecamy również w kategorii Skype