Microsoft najwyraźniej kończy z nazwą Xbox Music

Microsoft najwyraźniej kończy z nazwą Xbox Music

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
20:26
06.07.2015
0 komentarzy
1324 wyświetlenia

Korporacja Microsoft już od dobrych kilku lat z powodzeniem świadczy subskrypcyjną usługę muzyczną o nazwie Xbox Music. Jak słusznie zauważył serwis NeoWin, z niewiadomych przyczyn firma w swoich nowych produktach odnosi się do wspomnianej usługi za pomocą innej nazwy, co może sugerować chęć dokonania zmiany tej, jak mogłoby się wydawać, rozpoznawanej na rynku marki.

Skąd te podejrzenia? W ramach najnowszych wydań poglądowych systemu Windows 10 otrzymaliśmy nową aplikację o nazwie Phone Companion, która pozwala nam w prosty sposób skonfigurować na dowolnym smartfonie dostęp do usług Microsoftu. Po połączeniu programu z urządzeniem Windows Phone naszym oczom powinien ukazać się poniższy ekran. Widoczny na nim tekst odnosi się do aplikacji o nazwie Groove Music, natomiast nie ma tam ani słowa o stosowanej do tej pory marce Xbox Music.

Ta prawdopodobna zmiana marki wydaje się być dość interesującym posunięciem, gdyż jak już wspomnieliśmy, usługa Xbox Music funkcjonuje na rynku od 2012 roku, i w tym czasie - dzięki popularności marki Xbox - powinna była zdobyć sobie popularność i zaufanie wśród wielu użytkowników. Najwyraźniej jednak wspomniana usługa nie zdołała podbić rynku pod bieżąca nazwą w takim stopniu, w jakim życzyłby sobie tego Microsoft.

Jeśli faktycznie dojdzie do porzucenia marki Xbox w nazwie tej usługi muzycznej, może to oznaczać, że korporacja będzie się starać zarezerwować tę markę tylko i wyłącznie dla produktów z sektora gier komputerowych, zaś wszystkie pozostałe usługi dostarczające użytkownikom rozrywkę doczekają się masowego rebrandingu.

Wracając do aplikacji Groove Music, interesujące jest to, że w Sklepie Windows znajduje się już odtwarzacz muzyczny o nazwie Groove, przez co Microsoft może narazić się na potencjalne pozwy ze strony jej producenta. Jak sugeruje portal NeoWin, możliwe jednak, że albo Microsoft zakupił od wydawcy Zikera aplikację Groove, albo też sprzedał mu swoją usługę Xbox Music. W tym drugim przypadku byłby to przykład realizacji przez Satyię Nadellę rozważanego planu ukierunkowania działalności firmy jedynie na wybrane i najbardziej dochodowe produkty i usługi.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Usługi Xbox

Komentarze

Skomentuj

Autor