Microsoft może pracować nad konkurencją dla Galaxy Fold

Microsoft może pracować nad konkurencją dla Galaxy Fold

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
10:16
24.02.2020
1360 wyświetleń

Składane smartfony z elastycznymi ekranami to przyszłość. Początki zawsze są trudne i nie inaczej jest w tym przypadku. Microsoft, pomimo wielu wcześniejszych przesłanek, nie zdecydował się podążyć tą ścieżką. Surface Duo, który jest pierwszym smartfonem giganta od czasu porażki Windows 10 Mobile, ma dwa osobne ekrany. Jest to rozwiązanie bardziej solidne, bezpieczniejsze, ale niestety nie tak efektowne jak elastyczny ekran OLED.

Patent Surface Duo 2

Kolejny patent złożony przez Microsoft już w 2018 roku a opublikowany pod koniec 2019 sugeruje, że gigant może szykować pewnego rodzaju odpowiedź na Galaxy Fold. Urządzenie opisane w tym patencie ma trzy ekrany - dwa w środku i jeden na zewnątrz. To pozwoli korzystać z funkcji urządzenia bez jego rozkładania. Zastanawiająca jest jedna rzecz - ekrany Surface Duo operują w zakresie 360 stopni, więc, tak czy inaczej, możemy korzystać tylko z jednego ekranu. Czy w takim razie trzeci ekran naprawdę jest w tym przypadku niezbędny?

Patent Surface Duo 2

Choć patent tego nie stwierdza wprost, to być może wewnętrzna cześć urządzenia będzie bazować na elastycznym ekranie tak jak w Galaxy Fold. Zewnętrzny ekran ma zapewniać pełnię funkcjonalności w tym wsparcie dla cyfrowego pióra. Microsoft pracuje również nad płynnym przechodzeniem między dwoma trybami - złożonym i rozłożonym. Od patentu do jego realizacji w rzeczywistości długa droga i przy tego typu informacjach za każdym razem powtarzam, że ta realizacja to nie jest też nic pewnego.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-files-a-patent-for-a-galaxy-fold-style-foldable-phone/

Polecamy również w kategorii Galaxy Fold