Microsoft jednym ze współzałożycieli Rust Foundation

Microsoft jednym ze współzałożycieli Rust Foundation

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:17
08.02.2021
1011 wyświetlenie

Rust to popularny, stworzony przez Mozillę język programowania, który zaprojektowano z myślą o wydajności i bezpieczeństwie. Syntaktycznie jest podobny do C++, ale gwarantuje większą ochronę pamięci. W rozwój tego języka zaangażowało się kilku branżowych gigantów, wliczając w to Microsoft, którzy utworzyli Rust Foundation. Czym zajmować się będzie ta organizacja i jaki ma charakter?

Dziś w imieniu zespołu Rust Core z przyjemnością ogłaszam Rust Foundation, nową organizację non-profit, która będzie nadzorować język programowania i ekosystem Rust, z unikalnym naciskiem na wspieranie zestawu opiekunów, którzy zarządzają i rozwijają projekt. Rust Foundation będzie miała pierwsze posiedzenie rady dyrektorów jutro, 9 lutego o godzinie 4pm czasu CT. Rada składa się z 5 dyrektorów z członkowskich firm założycielskich AWS, Huawei, Google, Microsoft i Mozilla, a także 5 dyrektorów z kierownictwa projektu, 2 reprezentujących Core Team i 3 obszarów projektu: Niezawodności, Jakości i Współpracy.
— Ashley Williams, Interim Executive Director, Rust Core Team

Założenie fundacji jest postrzegane jako znaczący krok w rozwoju Rust po kilkoma względami, wliczając w to względy formalne i finansowe. Wsparcie firm założycielskich oznaczać będzie mocne ożywienie rozwoju języka, na czym skorzystają właściwie wszyscy. Więcej szczegółów i podsumowanie ponad 10-letniej historii Rust można znaleźć w pierwszym wpisie na blogu Rust Foundation (link poniżej).


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://foundation.rust-lang.org/posts/2021-02-08-hello-world/

Polecamy również w kategorii Open Source